sobota, 13 grudnia 2014

Co na święta? #2

Dzień dobry :)
Dzisiaj chcę wam przedstawić drugi zestaw książek polecanych na święta, który przygotowałam wraz z empik.com, a tym razem są to...


Cztery polecane książki dla młodzieży

Kliknij, a przeniesiesz się na stronę empik.com :)
Zniszcz ten dziennik
Autor: Keri Smith
Wydawnictwo: GW KE.LIBER
Gatunek: dla młodzieży
Cena: 26,99 zł (Empik)
Opis: To książka inna niż wszystkie, które dotąd widzieliście. To dziennik, który pozwala przekształcić destrukcję w kreację, uruchomić wyobraźnię i wyrazić swoje emocje!
Wykorzystując pomysłowo, lecz osobliwie zilustrowane szablony, uznana artystka Keri Smith zachęca do dokonywania aktów destrukcji i eksperymentów w dzienniku, aby rozbudzić prawdziwy proces tworzenia.
Ideą dziennika jest jego kreatywne „zniszczenie”, „pobrudzenie”, „postarzenie” poprzez dowolną, bardzo osobistą, czasem abstrakcyjną, ale zawsze twórczą interpretację zadań zaproponowanych na jego stronach. Polecenia te mogą wydawać się niekonwencjonalne: dziurawienie stron, malowanie dłońmi, zalewanie kawą, zgniatanie kartek czy zabranie dziennika pod prysznic - nie należy jednak rozumieć ich zbyt dosłownie, ale jedynie jako podpowiedzi mające na celu wykorzystanie własnej wyobraźni i utrwalenia swoich stanów ducha, wrażeń i obserwacji z otaczającego świata. Każdy dziennik jest niepowtarzalnym dziełem jego twórcy oddając jego osobowość i postrzeganie rzeczywistości.Kliknij, a przeniesiesz się na stronę empik.com :)
Gwiazd naszych wina
Autor: John Green
Wydawnictwo: Bukowy Las
Gatunek: dla młodzieży 
Cena: 24,90 zł (Empik)
Opis: Hazel choruje na raka i mimo cudownej terapii dającej perspektywę kilku lat więcej, wydaje się, że ostatni rozdział jej życia został spisany już podczas stawiania diagnozy. Lecz gdy na spotkaniu grupy wsparcia bohaterka powieści poznaje niezwykłego młodzieńca Augustusa Watersa, następuje nagły zwrot akcji i okazuje się, że jej historia być może zostanie napisana całkowicie na nowo. 
Wnikliwa, odważna, humorystyczna i ostra książka to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena, zdobywcy wielu nagród literackich. Autor w błyskotliwy sposób zgłębia ekscytującą, zabawną, a równocześnie tragiczną kwestię życia i miłości.


Kliknij, a przeniesiesz się na stronę empik.com :)
Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillianów
Autor: Rafał Kosik
Wydawnictwo: Powergraph
Gatunek: dla młodzieży 
Cena: 34,99 zł (Empik)
Opis: Mroczny szkocki zamek i Londyn spowity mgłą - oto sceneria wakacji Felixa, Neta i Niki. Przyjaciele tym razem zmierzą się z klątwą od stuleci prześladującą pewien szkocki klan. Będzie trochę steampunkowo, trochę wiktoriańsko, bardzo śmiesznie i bardzo... horrorystycznie.
Już możecie się bać,!
Kliknij, a przeniesiesz się na stronę empik.com :)
W śnieżną noc
Autor: M. Johnson, J. Green, L. Myracle
Wydawnictwo: Bukowy Las
Gatunek: dla młodzieży
Cena: 30,99 zł
Opis: Trzy gwiazdy literatury młodzieżowej, z kultowym pisarzem, Johnem Greenem na czele, napisały na czas Gwiazdki trzy połączone ze sobą opowiadania.
Punktem wyjścia jest burza śnieżna, która w Wigilię kompletnie zasypuje miasteczko Gracetown. Na tle lśniących białych zasp pięknie prezentują się prezenty przewiązane wstążeczkami i kolorowe światełka połyskujące w nocy wśród wirujących płatków śniegu.
Śnieżyca zamienia małe górskie miasteczko w prawdziwie romantyczne ustronie. A przynajmniej tak się wydaje... Bo przecież przedzieranie się z unieruchomionego pociągu przez mroźne pustkowia zazwyczaj nie kończy się upojnym pocałunkiem z czarującym nieznajomym. I nikt nie oczekuje, że dzięki wyprawie przez metrowe zaspy do Waffle House uda się odkryć uczucie do wieloletniej przyjaciółki. Albo że powrót prawdziwej miłości rozpocznie się od nieprzyzwoicie wczesnej porannej zmiany w Starbucksie. Jednak w śnieżną noc, kiedy działa magia Świąt, zdarzyć może się wszystko…


Coś czytaliście? :) 
Kolejna i ostatnia odsłona już za tydzień! Całuję, 
Sophie Carmen

9 komentarzy:

 1. Normalnie poprosiłabym kogoś o "Zniszcz ten dziennik". Ale mam wewnętrzny sprzeciw na niszczenie jakiejkolwiek książki ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Greena czytalam, a Zniszcz ten dziennik mam dostac na Święta :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Zniszcz ten dziennik" mnie z jednej strony pociąga, z drugiej... no jak to, niszczyć książkę?! ;d

  OdpowiedzUsuń
 4. Na mikołaja podarowałam "Zniszcz ten dziennik" mojej przyjaciółce i bardzo się ucieszyła :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zakupiłam sobie przedświątecznie zniszcz ten dziennik i już się na nim wyżywam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dostałam od przyjaciółki "Zniszcz ten dziennik" na urodziny i już go, zgodnie z poleceniem, niszczę. ;) Zaczęłam od okładki, całą obkleiłam zakrętkami. A w środku wszędzie rysuję bohaterki z filmów animowanych, głównie Disneya. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten zestaw podoba mi się dużo bardziej! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Śnieżna noc już niedługo dostanę w swoje ręce, ale jakoś nie przekonuje mnie idea "Zniszcz ten dziennik".
  Karlina W. :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Gwiazd naszych wina... Przeczytałam, a na Zniszcz ten dziennik nie mam ochoty go pomęczyć.... ;)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło jeśli komentujesz mój post! Ciepło zachęcam do wyrażenia swojej własnej opinii :)
Daria