sobota, 20 grudnia 2014

Co na święta? #3

Dziś ostatnia odsłona "Co na święta?", tym razem książki obyczajowe. Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla swoich bliskich :)
  
Cztery polecane książki obyczajowe 

Kliknij, a przeniesiesz się na stronę empik.com :)
List
Autor: Richard Paul Evans
Wydawnictwo: Znak
Gatunek: literatura obyczajowa
Cena: 32,49 zł (Empik)
Opis: MaryAnne i David to małżeństwo, które już niejedno przeszło. Jednak uczucie, które ich łączy jest szczere i trwałe mimo przeciwności losu. Mieszkają w urokliwej rezydencji, otoczonej gronem serdecznych przyjaciół. Wydawałoby się, że nie ma takiej sytuacji, z którą by sobie nie poradzili.
Los wystawia ich na wielką próbę. Rodzinna tragedia sprawia, że David, chcąc ukoić swój ból i cierpienie, zaczyna uciekać w pracę. Choć jego miłość do żony wciąż jest głęboka, nie widzi swojego błędu i z dnia na dzień, uciekając od smutku, niszczy to wspaniałe małżeństwo. Dopiero gdy MaryAnne wyjeżdża, pozostawiając mu list, oczy Davida zaczynają dostrzegać, jak wiele zła wyrządził swojej żonie. Czy chęć zmian wystarczy, aby pokonać i tę przeciwność losu?
„List” to powieść o nieprzemijającej sile miłości, która nie zatraca swych wartości w obliczu rodzinnych tragedii.


Kliknij, a przeniesiesz się na stronę empik.com :)
Love, Rosie
Autor: Cecelia Ahern 
Wydawnictwo: Akurat 
Gatunek: literatura obyczajowa 
Cena: 35,99 zł (Empik) 
Opis: Cecelia Ahern to autorka wielu powieści miłosnych, które zachwycają miliony czytelniczek na całym świecie. Do dziś niejedna z nich marzy o takiej miłości jak w „P.S. I love you”. Tymczasem na ekrany kin wchodzi ekranizacja kolejnej książki autorki „Love, Rosie”.
Rosie i Alex od najmłodszych lat są nierozłączni. Dziecięca przyjaźń z każdym dniem przeradza się w młodzieńczą miłość. Życie zadaje im jednak okrutny cios – rodzice Alexa przeprowadzają się z Irlandii do Ameryki, a chłopak nie ma innego wybory jak tylko pojechać tam z nimi. Przyjaźń i miłość zostają wystawione na próbę czasu i tysięcy kilometrów. Czy rozłąka zniszczy w nich zalążek tego pięknego uczucia, czy pokaże, jak wiele dla siebie znaczą? Czy los da im kolejną szansę? Czy zdobędą się na odwagę, by przyznać sami przed sobą, że wraz z wiekiem ich uczucia przybierały na mocy.
Oto kolejna wzruszająca powieść Cecelii Ahern, która pokaże, jak pięknym i potężnym uczuciem jest miłość.

Aktualnie czytam, i daję wieeelką łapkę w górę!
Kliknij, a przeniesiesz się na stronę empik.com :)
Szczęście w cichą noc
Autor: Anna Ficner-Ogonowska 
Wydawnictwo: Znak 
Gatunek: literatura obyczajowa 
Cena: 27,99 zł (Empik) 
Opis: Powieść obyczajowa „Szczęście w cichą noc” Anny Ficner-Ogonowskiej to idealna książka na prezent pod choinkę. 
Główną bohaterką jest Hania, która pragnie spędzić wieczór wigilijny z najbliższymi. Wspomina swoje piękne dzieciństwo, kiedy Wigilia zapowiadała wspaniały czas w jej rodzinie. Był to okres pełen miłości, rozmów i wyśmienitych dań. 
Wieczór wigilijny. Pada śnieg, dom pachnie pysznymi potrawami, a w kącie pięknie ubrana choinka. Niedługo przyjdą pierwsi goście...
Książka Anny Fincer-Ogonowskiej sprawi, że mimo iż Wigilia wypada w czasie, kiedy za oknem jest zimno i pada śnieg, to po jej lekturze będą to ciepłe i niezapomniane święta.

Kliknij, a przeniesiesz się na stronę empik.com :)
Przystań Julii
Autor: Katarzyna Michalak 
Wydawnictwo: Znak 
Gatunek: literatura obyczajowa 
Cena: 24,90 zł (Empik) 
Opis: Przewrotny los połączył trzy kobiety mieszkające przy uliczce Leśnych Dzwonków. Szczęście ma jednak to do siebie, że nie trwa długo, a przyszłość skrywa wiele niespodzianek, nie zawsze radosnych…
Julia postanowiła zacząć wszystko od nowa. Spakowała do samochodu dorobek całego życia i ruszyła przed siebie, byle dalej od rozczarowań i zdrady. Czuła, że mały domek w Bieszczadach może stać się jej bezpieczną przystanią, nie wiedziała jednak, co ją czeka na końcu drogi.
Gosia i Kamila, przyjaciółki Julii z Milanówka, muszą zmierzyć się z mroczną tajemnicą, przez którą już utraciły najbliższą im osobę. Łukasz zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę. W tej grze stawką jest życie kogoś, kogo kocha. Jeden błąd i nadzieja znów zmieni się w rozpacz.
Czy dla Gosi, Kamili i Julii znów zaświeci słońce?
Czy odnajdą bezpieczną przystań?
I czy los okaże się wreszcie łaskawy?

"Przystań Julii" to ostatni tom z „serii kwiatowej” Katarzyny Michalak, autorki, którą pokochały polskie czytelniczki. Jeżeli chcecie poznać wcześniejsze losy mieszkanek ulicy Leśnych Dzwonków, przeczytajcie poprzednie powieści z serii: "Ogród Kamili" i "Zacisze Gosi".


Coś czytaliście i polecacie albo odradzacie?
Dajcie znać co sądzicie o cyklu "Co na..." jeśli się podoba, to w marcu możecie liczyć na "Co na urodziny" ;)Całuję, 
Sophie Carmen
 

4 komentarze:

 1. "Love, Rosie" mnie ciekawi, czekam na recenzję!;)

  OdpowiedzUsuń
 2. W cichą noc sama chciałabym przeczytać, no i uważam, że to świetny pomysł na prezent. Natomiast Evans jest doskonały na każdą okazję ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Love Rosie przeczytałam w 1 wieczór (i część nocy) ;) Polecam!
  A ciekawi mnie "Szczeście w cicha noc", ale nie wiem czy to opowiadanie można przeczytać bez czytania Alibi na szczęście i dwóch pozostałych części...

  OdpowiedzUsuń
 4. "Szczęście w cichą noc" nie jest zbyt interesującą powieścią.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło jeśli komentujesz mój post! Ciepło zachęcam do wyrażenia swojej własnej opinii :)
Daria