środa, 3 grudnia 2014

Premierowo: Lea Michele - Piękna i ambitna. Mój styl

Kolorowa, bogato ilustrowana książka, w której supergwiazda serialu "Glee" dzieli się z czytelnikami swoimi doświadczeniami i wskazówkami dotyczącymi stylu życia.
Lea Michele radzi nie tylko, jak pielęgnować urodę, jak odnaleźć się w świecie mody, ale i jak osiągnąć i zachować wewnętrzną siłę. Opowiadając o własnych przeżyciach, uczy, jak stawiać czoła wyzwaniom i przezwyciężać życiowe trudności, aby osiągnąć sukces i żyć pełnią życia. Dzięki temu książka jest po trochu pamiętnikiem, poradnikiem a także przewodnikiem. Zawiera niepublikowane wcześniej fotografie i opowieści z życia gwiazdy.

Chociaż o Lei słyszałam dawno temu, chociaż ją poznałam z dwa miesiące temu, zaczynając oglądać serial Glee. O poradnikach także słyszałam wieki temu, to nigdy się z żadnym nie zetknęłam. Ta książka, jest moją pierwszą z takiej kategorii. I jeśli każda wygląda tak jak Piękna i ambitna to mogę je czytać cały czas! Nie powiem, że ten poradnik niczego mnie nie nauczył, bo skłamałabym. Wiem, jak dbać włosy, o skórę. Jednym słowem – o siebie. Jak to się dzieje, że Lea wygląda tak a nie inaczej? I tego się tu dowiadujemy. Nawet nie mogę nazwać tego w 100% poradnikiem, bo w połowie jest też trochę autobiografią Lei Michele.

Wydaje się, po rozpoczęciu czytania, że jedna strona zajmie nam wieczność, bo nie dość, że literki są małe, to są dwie kolumny. Ale po chwili okazuje się, że Lea ma przyjemny styl pisania. Może nie jest on tak niezwykły jak w niektórych powieściach, aczkolwiek jest przyjemny, przez co książkę czyta się bardzo szybko. Znajdziemy tu dosłownie wszystko. Porady, jak się pielęgnować, przepisy kulinarne, trochę o ubraniach, makijażu i fryzurach. No i nie zapominajmy o treningu! 
Na chwilę chciałabym się skupić na tych przepisach. Chociaż nie znajdziemy tu mięsa (Lea jest wegetarianką) to dania są naprawdę proste, i wydają się być smaczne. Mamy podane składniki i sposób przyrządzania. Wszystko!

                Przed przeczytaniem sądziłam, że Lea Michele nie jest jakąś nadzwyczajną osobą. Po prostu aktorką i piosenkarką, tak samo jak na przykłady Lucy Hale. Z czasem, z każdą minutą kiedy czytałam, zaczynałam lubić ją coraz bardziej, i ją doceniać. Zaczynała w teatrze, a dopiero o wiele później przeniosła się na ekran. Nie przepada za imprezowaniem, a za to woli zostać w domu z przyjaciółkami. No powiedzmy, że jej wierzę.

Jej porady są bardzo praktyczne. Co robić, żeby twarz była zawsze promienna? Myć twarz przed pójściem spać i zawsze zmywać makijaż. Chociaż zdarza się jej pisać o tak oczywistej rzeczy jaką podałam wcześniej, są to rady, jakie naprawdę należy zapamiętać. Krótkie ćwiczenia, które można zrobić rano, popołudniu lub wieczorem, a które nie są specjalnie wymagającej. Do tego playlista znanych piosenek (a nie tak jak to bywa w normalnych książkach – zupełnie obcych). Jak się ubierać, czego nie robić, i podsumowanie na koniec każdego rozdziału. Być wypoczętą, uśmiechniętą a ubranie zawsze powinno być wygodne, a jeśli pasuje do reszty zestawu – tym lepiej. Pod koniec jest także krótka lista dziesięciu ulubionych filmów Lei, które warto obejrzeć. I oczywiście, kilka przekąsek na czas oglądania.

Książkę, a raczej poradnik, Piękna i ambitna autorstwa Lei Michele polecam każdemu. Dowiedziałam się mnóstwa rzeczy. Co robić, od czego trzymać się z dala, i jak to wszystko wygląda z drugiej strony. Pomocne rady, przepisy i wskazówki. Masz chwilę czasu? Koniecznie musisz po to sięgnąć!

8/10

„To, że coś kochasz, nie oznacza, że musisz się tym zajmować od rana do nocy. Może to po prostu wzbogacać życie, dodawać smaku.”

Za możliwość skorzystania z porad Lei dziękuję wydawnictwu Feeria!

1 komentarz:

Bardzo mi miło jeśli komentujesz mój post! Ciepło zachęcam do wyrażenia swojej własnej opinii :)
Daria