sobota, 6 grudnia 2014

Co na święta? #1

Hej!
Razem z empik.com przygotowaliśmy dla was trzy zestawy książek które warto kupić na święta. Dzisiaj, chcę wam pokazać jeden z nich, czyli:


Cztery polecane nowości książkowe

Kliknij, a przeniesiesz się na stronę empik.com :)

Nieproszony gość
Autor:  Charlotte Link
Wydawnictwo: Sonia Draga
Gatunek: sensacja, kryminał
Cena: 24,92 zł (Empik)
Opis: Po śmierci męża życie Rebeki Brandt zupełnie straciło sens. Do tego stopnia, że kobieta postanawia się zabić. Jednak niespodziewana wizyta starego przyjaciela w towarzystwie dwojga przypadkowo spotkanych studentów, Ingi i Mariusa, przemierzających Francję autostopem, zmusza Rebeccę do odłożenia starannie zaplanowanego samobójstwa.
Młodzi ludzie zdobywają jej ogromną sympatię, postanawia więc pożyczyć im ukochaną łódź męża, by mogli swobodnie pożeglować po Morzu Śródziemnym. Nie podejrzewa, jak wielki błąd popełnia, błąd, który uruchomi ciąg zdarzeń, o jakich jej się nawet nie śniło.
Podczas sielankowego rejsu pomiędzy Ingą i Mariusem dochodzi do potwornej kłótni. Mężczyzna wypada za burtę. Poszukiwania wszczęte przez straż przybrzeżną nie przynoszą rezultatu i młody mężczyzna zostaje uznany za zaginionego.
Kilka tygodni później Inga przeżywa prawdziwy szok, gdy w gazecie ukazuje się zdjęcie Mariusa w związku z potwornym zabójstwem, które popełniono w Niemczech…



Kliknij, a przeniesiesz się na stronę empik.com :)
 Miniaturzystka
Autorka: Jessie Burton
Wydawnictwo: Literackie
Gatunek: literatura
Cena: 41,99 zł
Opis: Miłość, pożądanie, zdrada i mroczne sekrety bogatych kupców w siedemnastowiecznym Amsterdamie.
Jest październikowe popołudnie 1686 roku, gdy osiemnastoletnia Nella Oortman staje na progu wielkiego domu w bogatej dzielnicy Amsterdamu. Miesiąc wcześniej poślubiła zamożnego kupca, Johannesa Brandta i teraz przybywa, by wprowadzić  się do męża. Lecz zamiast niego wita ją mrukliwa i niemiła Marin, siostra Johannesa. Gdy ten w końcu się pojawi, nie poświęci żonie zbyt wiele czasu. Podaruje jej jednak niezwykły prezent:  okazałą drewnianą replikę domu, którą umebluje dla niej tajemniczy miniaturzysta. Podziw dla jego zręczności szybko zastąpi lęk, gdyż drobiazgi wyposażenia i figurki przedstawiające domowników nie tylko odsłaniają ich tajemnice, ale i antycypują straszne wydarzenia, które wkrótce staną się ich udziałem.
Skąd artysta tyle wie o sekretach rodziny Brandtów? Czyż nie są marionetkami w jego rękach, skoro zna ich przyszłość? I kim jest ów nieuchwytny twórca?



Kliknij, a przeniesiesz się na stronę empik.com :)
 Cicha 5
Autorki: K. Bonda, M. Kalicińska, K. Michalak, K. Mirek, N. Socha, M. Warda, M. Witkiewicz
Wydawnictwo: Filia
Gatunek: literatura obyczajowa
Cena: 27,90 zł
Opis: Siedem wspaniałych polskich autorek, siedem bajkowych opowieści, siedem mieszkań i jedna stara kamienica…
Jest taka noc w roku, magiczna, wyjątkowa, niepowtarzalna. Noc pełna spełnionych marzeń, szczerości, serdeczności. W każdym mieście, na każdej uliczce mieszkają bohaterowie codziennego życia. Wybierz się na spacer do kamienicy przy Cichej 5, by poznać jej sekrety zdradzone w wigilijną noc.
W starych mieszkaniach skrywają się piękne historie - tęsknoty, smutki, spełnione marzenia, małe i duże szczęścia. To miejsce, gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, z nadzieją patrząc na przyszłość. Zdradzany senator i jego piękna żona, ekscentryczna staruszka wielbiąca różowe sukienki, rzeźbiarz walczący o swoje dzieci, bezimienny mężczyzna otrzymujący od życia drugą szansę. To właśnie przy Cichej 5 odkryjesz piękno starych kamienic…



Kliknij, a przeniesiesz się na stronę empik.com :)
 Miasto cieni 
Autorka: Ransom Riggs
Wydawnictwo: Media Rodzina
Gatunek: literatura dla młodzieży
Cena: 31,49 zł
Opis: Kontynuacja "Osobliwego domu pani Peregrine", który zachwycił nie tylko nastoletnich czytelników.
Akcja powieści rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie zakończyła się poprzednia. Jest rok 1940. Jacob i jego nowi przyjaciele opuszczają wyspę, na której znajdował się dom pani Peregrine i udają się do Londynu. W czasie podróży czekają ich liczne niespodzianki i przygody.
Miasto cieni to niepowtarzalna, magiczna powieść, która przenosi czytelników w świat wyobraźni, telepatii, pętli czasowych, zmiennokształtnych i niesamowitych zwierząt. 








Dajcie znać, czy coś z tego kupiliście na święta komuś bliskiemu (albo sobie ;))! A może coś czytaliście i polecacie? :)
Kolejny zestaw już za tydzień.



Całuję,
Sophie Carmen

7 komentarzy:

 1. Przed sobą mam pierwszą część osobliwego domu, więc czuję, że chyba własnie Miasto cieni sobie sprawię;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miniaturzystkę chciałam wczoraj kupić we Wrocławiu, ale ze względu na wysoką cenę zdecydowałam się jeszcze poczekać. Ale zamówiłam ją sobie pod choinkę i oby tym razem moje prośby zostały wsłuchane ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. W empiku, zaciekawiła mnie właśnie "Miniaturzystka", a w Targach w Krakowie, zakupiłam "Cichą 5"

  OdpowiedzUsuń
 4. Żadna z książek nie przemawia do mnie na tyle, aby ją kupić.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Miniaturzystkę" właśnie przeczytałam i potwierdzam: bardzo dobra powieść, warto kupić. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na żadną z tych książek nie wydałabym pieniędzy, jednak książkę Link chętnie przeczytałabym mając okazję. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Nieproszonego gościa" czytałam i polecam! Genialna książka. I dla wszystkich fanów Charlotte Link, jak i dla tych którzy jeszcze nie mieli styczności z autorką.
  Na "Maniaturzystkę" i "Cichą 5" poluję :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło jeśli komentujesz mój post! Ciepło zachęcam do wyrażenia swojej własnej opinii :)
Daria