środa, 9 września 2015

Na językach - Engilsh Matters 51/2015Czas na podsumowaniu kolejnego English Matters – 51/2015 na marzec/kwiecień o którym zupełnie zapomniałam, przytłoczona tym wszystkim.
W  tym numerze przeczytamy między innymi o: Branford Boose Award, fenomenie „Lolity” V. Nabokova, Londynie dla początkujących, Henrym Cavillu i jego drogę do kariery, projekcie: ciało, japońskich wampirach z mang. Lekcja w tym numerze dotyczy rozmowy o pracę, która jest bardzo przydatna. Na koniec zostawiłam najlepsze czyli garść zwrotów, idiomów i słów zaczynających się na literę „A”. Jak zwykle, większość artykułów można przesłuchać w wersji mp3 – w tym wypadku aż 6.

This & That – informacje o książkach które zostały nagrodzone Branford Bose Award od 2000 oraz aparacie cyfrowym. Następnie zwycięski artykuł konkursu z numeru 50 o książce Nabokova – „Lolicie”. Zdecydowanie jeden z lepszych artykułów tego numeru.

People and Lifestyle – tekst o gwieździe numeru czyli Henrym Cavillu, którego zupełnie nie kojarzę, lecz po tym artykule z pewnością w niedalekiej przyszłości obejrzę jakiś film z Henrym, prawdopodobnie „Człowieka ze stali” lub „Immortals”.  Dowiemy się także co nieco o krwi, a także przeczytamy ciekawy i inspirujący wywiad z Klarą Kler, która wyjaśnia, czym jest projekt: ciało oraz jak to się zaczęło i co myślą o tym inni ludzie.

Culture – artykuł o Royal Albert Hall który jest poświęcony budowli inspirowanej starożytnym Rzymem. Nie za bardzo interesują mnie takie rzeczy, więc nie do końca mnie to zainteresowało. Tak samo z następnym tekstem czyli trochę o japońskich wampirach spotykanych w mangach. Rzeczą która mi się spodobała jest jednak artykuł o Wojnie Dwóch Róż który opowiada o wojnie domowej pomiędzy Yorkami i Lancasterami.

Travel – tym razem bardzo ciekawie opowiedziane jest  o Londynie dla początkujących.     i dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Znajdziemy także listę miejsc gdzie można tanio zjeść i wypić. Następny artykuł spodoba się panom, ponieważ mowa tu o autostradach, a właściwie ich budowie oraz rozwoju.
Londyn to miasto które kocham całym sercem więc ogromnie się cieszę, że mogłam o nim poczytać

Conversation matters – dialog i słownictwo przydatne w rozmowie o pracę. English Matters jak zwykle myśli o wszystkich.

Leisure – na koniec trochę luźniej, możemy poczytać o popularnych zdjęciach czyli selfie.
Ten numer był bardzo dobry, aczkolwiek nie wszystkie artykuły były dla mnie ciekawe. Słówka, niektóre łatwe inne trudniejsze jak zwykle były przetłumaczone, chociaż większość można wyłapać z kontekstu. W każdym razie, każdy znajdzie coś co go zainteresuje. Jeśli jeszcze nie zainteresowaliście się English Matters, to zróbcie to jak najszybciej.

7/10
Słówko numeru: hot potato | kontrowersyjny temat, delikatna sprawa


 Za możliwość poduczenia się języka angielskiego dziękuję wydawnictwu Colorful Media!

3 komentarze:

 1. Niestety nie czytuję magazynów, więc po ten pewnie też nie sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka działów mnie zaciekawiło. Muszę się rozejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię ten magazyn :) Można się z niego wiele dowiedzieć i jest idealny dla miłośników j.angielskiego :3
  Pozdrawiam serdecznie - nowa czytelniczka :*
  http://my-life-in-bookland.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło jeśli komentujesz mój post! Ciepło zachęcam do wyrażenia swojej własnej opinii :)
Daria