niedziela, 6 września 2015

Alfie Deyes - Książka bez sensuTo jest The Pointless Book – Książka bez sensu, a ja zmierzam krótko ale z sensem o niej opowiedzieć.

Książka bez sensu to dzieło niezwykle popularnego angielskiego vlogera Alfiego Deyesa. Na swoim kanale YouTube Pointless Blog, subskrybowanym aż przez cztery miliony użytkowników, Alfie zamieszcza zabawne wideorelacje z codziennego życia. Książka bez sensu to zaproszenie, by wziąć udział w kreatywnych rozrywkach Alfiego. Wraz z nim wykonuj zwariowane zadania! Obserwuj z tą książką ludzi. Weź ją na randkę. Sprawdź, na ile schodów wyjdziesz, zanim spadnie Ci z głowy. Poproś nieznajomego o rysunek. Stwórz własny komiks. Alfie rozpoczął tę książkę, ale dokończysz ją Ty!

Sądzisz, że jest to coś w stylu tak bardzo sławnego Zniszcz ten dziennik, którego zadania polegają na zniszczeniu książki? Mylisz się. Książka bez sensu w pewnym stopniu zmusza naszą wyobraźnię do wysilenia się i nas samych, do kreatywności. Dla przykładu - narysuj obrazek używając palców, albo stwórz  komiks na postawie zdarzeń z jednego naszego tygodnia.

Dla mnie jest to także coś w stylu pamiętnika, gdzie możemy napisać bądź narysować to, co nas męczy, za czym tęsknimy i co chcemy powiedzieć. Jest to świetna forma „odstresowywania” się, a także zauważenia tego, co dzieje się poza komputerem i oczywiście do korzystania z życia!

Książka bez sensu jest przepełniona rysunkami różnej maści, każda strona jest w jakiś sposób ozdobiona, a czcionka czytelna. Niedługo ma także wyjść specjalna aplikacja z dodatkowymi materiałami która jest bardzo ciekawym dodatkiem.

Przy wypełnianiu Książki bez sensu bawiłam się naprawdę cudownie, zwłaszcza, że według mnie, nie można lepiej spożytkować wolnego czasu na kreatywne rzeczy. Czy polecam? Zdecydowanie tak. Obiecuję, że nie będziecie tego żałować. Przedział wiekowy? Nie ma.  Spodoba się zarówno dorosłym jak i siedmioletnim dzieciom które będą mogły się w ten sposób twórczo „wyszaleć”. Pomysłowe zadania, przy których uśmiech sam zakrada się na twarz to podstawa tej książki.
8/10
Książka bez sensu | Pointless Book 2: Continued By Alfie Deyes Finished By YouZa możliwość kreatywnej zabawy dziękuję wydawnictwu Insignis!

5 komentarzy:

 1. Dla mnie te książki na pewno nie są, ale cieszę się, że są :) Ja również lubię w kreatywny sposób wykorzystywać czas wolny i wtedy mam pod ręką kolorowanki dla dorosłych :)

  Pozdrawiam! Insane z przy-goracej-herbacie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Już mam tę pozycję na mojej półce i nie mogę się doczekać , aż zacznę swoją przygodę z tą książką.
  Pozdrawiam

  http://monicas-reviews.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Alfiego uwielbiam, jednak książki tego typu raczej nie są dla mnie ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Alfiego oglądam, ale z jego książki mimo wszystko zrezygnuję, bo mam swoją książkę na odstresowanie się i będę się jej trzymać, a jest to właśnie "Zniszcz ten dziennik", który wcale nie prowadzi do destrukcji, a wręcz przeciwnie - pobudza wyobraźnię.

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 5. Średnio lubię takie pozycje, jednak ta mnie interesuje :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło jeśli komentujesz mój post! Ciepło zachęcam do wyrażenia swojej własnej opinii :)
Daria