poniedziałek, 26 stycznia 2015

Nowości z półki #1

Witam Was wszystkich!
Z nowym rokiem wprowadzam kolejne zmiany. Jakie? Co dwa-trzy miesiące będę zamieszczać zapowiedzi. Ale nie będą one na początku miesiąca, raczej w środku lub pod koniec. Pojawią się nie tylko książki przed premierą, ale także po premierze o ile odbyła się ona w danym miesiącu ;)


14 STYCZNIA

Zac & Mia
Autor: A.J. Betts
Wydawnictwo: Feeria Young
Seria: Real Life 
Półka: Przeczytane
Opis: 17-letni Zac jest chory na raka. W zasadzie mieszka w szpitalu i z pełnym rezygnacji optymizmem znosi wszystkie niewygody takiego życia. Coś się zmienia, gdy do pokoju obok wprowadza się Mia – zadziorna, wściekła na cały świat fanka Lady Gagi. Bardzo wiele ich dzieli – w prawdziwym świecie pewnie nigdy by się nie spotkali. Tu jednak obowiązują inne reguły, więc ich relacja, rozpoczęta stuknięciem w ścianę, staje się coraz silniejsza. Pobyt w szpitalu wymaga odwagi, ale żeby z niego wyjść, potrzeba jej jeszcze więcej. Czy Zac i Mia spotkają się poza szpitalem – i już razem pozostaną?


Wróć, jeśli pamiętasz
Autor: Gayle Forman
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Seria: Jeśli zostanę (tom 2)
Półka: Chcę przeczytać
Opis: Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Chociaż dziewczyna straciła rodziców i młodszego brata, postanowiła żyć dalej. Obudziła się ze śpiączki… ale zniknęła z życia Adama. Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki – Mia jako wschodząca gwiazda wśród wiolonczelistek, Adam jako rockman, idol nastolatek i obiekt zainteresowania tabloidów. Pewnego dnia los daje im drugą szansę… 

Oddychając z trudem
Autor: Rebecca Donovan
Wydawnictwo: Feeria Young
Seria: Oddechy (tom 2)

Półka: Teraz czytam
Opis: Emma wróciła do szkoły i na boisko, i stara się po prostu prowadzić zwyczajne życie nastolatki, z wierną Sarą i oddanym Evanem u boku. Nie jest to jednak łatwe – wciąż budzi się zlana potem po koszmarnych snach, a na ulicach prześladują ciekawskie spojrzenia. Gdy decyduje się zamieszkać ze swoją matką, sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje. Tak trudno oddychać, gdy trzeba radzić sobie z tak silnymi emocjami…

Pośród żółtych płatków róż
Autor: Gabriela Gargaś
Wydawnictwo: Feeria
Seria: -
Półka: Przeczytane [recenzja]
Opis: Zuza, Joanna Michał, Rafał, Robert, Milena, Wojtek… ich życiowe drogi splatają się ze sobą, tworząc niezwykłą mozaikę ludzkich losów. Nie są czarno-biali. Funkcjonują w świecie pełnym odcieni – podejmują trudne, nieraz kontrowersyjne decyzje, wiążą się z nieodpowiedzialnymi ludźmi, szukają siebie – i niekoniecznie znajdują. Zawsze jednak dążą do szczęścia, pragną i desperacko poszukują miłości. Miłości, która nadaje sens życiu, która sprawia, że chcesz śmiać się głośnio i oddychać pełną piersią.  Zabójczyni i imperium Adarlanu
Autor: Sarah J. Maas
Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Szklany tron (tom 0.4)
Półka: Chcę przeczytać
Opis: Celaena Sardothien ma wszystko: własne miejsce na ziemi, miłość przystojnego Sama i z dawna upragnioną wolność.
Choć żeby być naprawdę wolną, musi znaleźć się daleko od swojego dawnego mistrza Arobynna. Celaena podejmuje ostatnie śmiałe zadanie, by wyzwolić się na zawsze… 

28 STYCZNIA
 
 Mara Dyer. Przemiana
Autor: Michelle Hodkin
Wydawnictwo: YA!

Seria: Mara Dyer (tom 2)
Półka: Chcę przeczytać
Opis: Myślała, że jej problemy istnieją tylko w jej głowie. Nie tylko. Była pewna, że po wszystkim, co przeszli, jej ukochany nie będzie miał przed nią więcej tajemnic. Myliła się. Druga część fascynującej trylogii, w której prawda ciągle się zmienia, a wybory mogą okazać się zabójcze.

2 lutego

After. Płomień pod moją skórą
Autor: Anna Todd
Wydawnictwo: Znak
Seria: After (tom 1)
Półka: Chcę przeczytać
Opis: Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina i na to, co zdarzyło się później.
Kiedy Tessa zaczyna studia, jej życie wydaje się idealnie poukładane: chce spełnić marzenia o pracy w wydawnictwie i jak najszybciej połączyć się z ukochanym Noah, który czeka na nią w rodzinnym mieście.
Ale spotkanie Hardina, który wydaje się być jej całkowitym przeciwieństwem, wywróci jej życie do góry nogami. Hardin jest arogancki, zbuntowany i w niczym nie przypomina troskliwego Noah. Ale to on budzi w Tessie uczucia, jakich dotąd nie zaznała.
4 lutego


Misja 100
Autor: Kass Morgan
Wydawnictwo: Bukowy Las
Seria: 100
Półka: Chcę przeczytać
Opis: Trzysta lat po spustoszeniu Ziemi przez kataklizm, który uczynił ją niezdatną do życia, ludzie wciąż przebywają w oddalonej od macierzystej planety stacji kosmicznej. Ściśle egzekwowana kontrola narodzin pozwala im oszczędzać kurczące się zasoby, a dorośli skazani za przestępstwa zostają natychmiast straceni. W obawie, że kolonii pozostało niewiele czasu, Kanclerz decyduje o wysłaniu setki młodocianych przestępców na Ziemię, żeby przekonać się, czy powierzchnia planety nadaje się do ponownego zamieszkania. Czy będzie to dla nich szansa na nowe życie, czy wręcz przeciwnie – pewna śmierć?


To nie książka
Autor: Keri Smith
Wydawnictwo: GW KE.LIBER
Seria: -
Półka: Chcę przeczytać/mieć
Opis: To nie jest książka, bowiem powstaje z udziałem czytelnika. Wyłącznie od niego zależy, co się w niej znajdzie i jak będzie wyglądał produkt końcowy. Celem Nie-Książki jest wyjście poza ramy własnego umysłu i uruchomienie wyobraźni. Jeśli to nie książka, to co to jest? Odpowiedź należy do każdego użytkownika.
Podobnie jak w „Zniszcz ten dziennik” artystka zachęca do przekraczania granic swojego umysłu i działania poza strefą własnego komfortu. „To nie książka” składa się z zadań, które należy wykonać, aby wyrazić siebie poprzez uczucia, emocje i stosunek do otaczającego świata. Polecenia mają charakter artystyczny, eksperymentalny i performerski.6 lutego 


Rywalki. Dziennik
Autor: Kiera Cass
Wydawnictwo: Jaguar
Seria: Selekcja (dodatek)
Półka: Chcę przeczytać/mieć
Opis: Pełen inspiracji dziennik oparty na bestsellerowej serii „Rywalki”, w którym możecie notować najskrytsze myśli i marzenia.
Dzięki specjalnej konstrukcji, książka sprawia, że fanki na co dzień mogą obcować ze światem ich ulubionych bohaterów. Mogą tworzyć rysunki, kolaże, sporządzać listy … a następnie udostępniać zawartość wszystkim przyjaciołom!  18 lutego


Czerwona królowa
Autor: Victoria Aveyard
Wydawnictwo: Moondrive
Seria: Czerwona królowa (tom 1)
Półka: Chcę przeczytać
Opis: Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu. […]Dajcie znać, czy coś czytaliście i polecacie! :)
Całuję,
Sophie Carmen

10 komentarzy:

 1. Czerwoną Królową jak najbardziej polecam! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ochotę na dwie pierwsze nowości, jak i na "To nie książka" Keri Smith.
  Może kiedyś zabiorę się za Oddechy, jak i Mara Dryer

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bym chciała przeczytać "Przemiana" oraz "Oddychając z trudem"
  Hihi fajna nowa zmiana ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam co prawda u siebie oryginał "Where she went", ale od "If I stay" nie mogę się za niego zabrać, bo pierwszy tom mnie nieco zawiódł. Podobnie z Marą Dyer to wygląda. Po premierze i milionie przeczytanych recenzji może wreszcie po nie sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. 'To nie jest książka' na pewno kupię ! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Polecam Marę Dyer i Wróć, jeśli pamiętasz ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam już "Marę Dyer" (polecam), "Wróć, jeśli pamiętasz (również polecam), "Zac & Mia" (aż tak mnie nie zachwyciło, ale Zac to bardzo fajna postać) oraz "Czerwoną Królową" (dzisiaj szczegóły wrażeń z tej lektury będą w recenzji).

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeju, jak Ci zazdroszczę! Czekam na recenzje. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z tych książek czytałam "Zac I Mia " oraz "Oddychając z trudem" obie bardzo mi się podobały. Akurat ta druga bardzo mnie zaskoczyła oczywiście pozytywnie. Wg mnie jest lepsza niż 1 część :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło jeśli komentujesz mój post! Ciepło zachęcam do wyrażenia swojej własnej opinii :)
Daria