poniedziałek, 19 stycznia 2015

Być piękną i ambitną *konkurs* ZAKOŃCZONY

Dobry wieczór wszystkim! :) 

Czas na drugi konkurs z okazji urodzin bloga. 
Po przeczytanie tej książki, a właściwie poradnika, w mojej głowie od razu pojawiła się myśl "to musi być w konkursie urodzinowym". Jak postanowiłam, tak zrobiłam.
Więc zapraszam Was do udziału w tym konkursie i przypominam o poprzednim

Może na początek kilka zasad:
 • Organizatorem konkursu jestem ja - Daria Dec, autorka bloga Book Reviews
 • Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Feeria
 • Nagrodą jest książka Piękna i ambitna. Mój styl autorstwa Lei Michele (recenzja)
 • Konkurs trwa od 19.01.2015 do 09.02.2015
 • Zwycięzcy zostaną poinformowani drogą mailową i będą mieli 3 dni na podanie adresu do wysyłki. W przypadku, gdy zwycięzca się nie zgłosi, zostaje wybrana inna osoba.
 • Nagrodę wysyłamy tylko na terenie Polski.
 • Nagroda nie podlega wymianie.
 • Aby wziąć udział w konkursie należy pod tym postem wyrazić chęć udziału, napisać swoje imię/nick, podać adres e-mail oraz odpowiedzieć na pytanie konkursowe.
 • Zwycięzcy zostanie wybrani przeze mnie.
 • Można dodać mój blog/konto na Google+ do obserwowanych, zaobserwować na twitterze i instagramie, lub polubić na facebooku, ale nie jest to wymagane.
 • Można polubić fanpage wydawnictwa Feeria i Feeria Young na facebooku, ale nie jest to wymagane.
 • Można dodać lub udostępnić baner konkursowy, ale to także nie jest wymagane.
 • Do konkursu można się zgłosić tylko raz.
 • Prawo do składania reklamacji w zakresie niezgodności przeprowadzenia konkursu z Regulaminem, służy każdemu uczestnikowi w ciągu trzech dni od daty wyłonienia jego laureatów. Należy je zgłaszać w formie e-maila na adres: daruniadec@gmail.com.


Zadanie konkursowe
Co dla Ciebie znaczy być pięknym i ambitnym?

 Zapraszam do brania udziału i liczę na wiele zgłoszeń, bo naprawdę warto! 

8 komentarzy:

 1. Dakota, aleksandra.bartczak1mi@poczta.fm, wyrażam chęć udziału w konkursie "Być piękną i ambitną."

  Prawdę mówiąc dopiero od kilku dni czytam Twojego bloga, jednak mam nadzieję, że to mnie nie dyskwalifikuje w tym konkursie :)

  Być pięknym - według mnie jest wiele definicji piękna, jednak myślę, że najpiękniejsze w Nas jest właśnie nasze wnętrze, nie figura, nie uśmiech, ale to co kryjemy w środku. Chociaż nie zawsze w parze piękno idzie z intelektem, to sądzę, że to co mamy w środku, czym obdarzamy innych w połączeniu z naszymi ambicjami, to dopiero idealne połączenie. Być ambitnym, to znaczy dążyć do wyznaczonych celów i mieć poczucie własnej godności. Prawdziwą ambicją nazwałabym również spełnianie poniekąd własnych marzeń, bo przecież też dążymy do samorealizacji, chcemy być szczęśliwi, więc sądzę, że ambicja, to nie tylko wyznaczanie celów, ale też ich realizowanie we własnym zakresie, a nie jak mówi wielu ludzi: "po trupach do celu." Jak mówi Lea: „Ciągle się rozglądam, nigdy nie osiadam na laurach, nigdy nie jestem pasywna, zawsze szukam kolejnej okazji. ”

  OdpowiedzUsuń
 2. Agata, Waniliowa :) waniliowymakeup@gmail.com

  A ja odpowiem krótko. Być pięknym i ambitnym oznacza przede wszystkim wyznaczać własne cele i realizować je, nie zrażać się gdy coś idzie nie tak (lecz na tych potknięciach się uczyć), walczyć z życiem o swoje w nim miejsce, czuć się dobrze w swojej skórze i dzielić się z innymi tym, co mamy najlepsze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Beata Machynia, beatkamachynia@onet.pl

  Moim zdaniem bycie pięknym nie oznacza posiadania nienagannej figury, fryzury oraz nieskazitelnej cery .Jestem osobą, która patrzy głębiej. Zanurzam się w zwierciadle ludzkich osobowości ,a nie obrazie które to zwierciadło przedstawia. Bycie pięknym to przede wszystkim bycie pięknym wewnątrz nas, w sercu, które bije dla drugiego człowieka. Piękno zewnętrzne to tylko opakowanie naszych pozytywnych cech, które mogą zostać ubrane w jak najlepszy strój.
  Być ambitną oznacza dla mnie wzniesienie się w powietrze, poza zasięg wzroku tych, którzy bali się podjąć ryzyko spełnienia swoich marzeń. Nie bać się spaść, gdy od zbyt silnego wiatru złamią się skrzydła i upadnę na ziemię .Być ambitną znaczy dla mnie podnieść się z każdej porażki i próbować latać niezależnie od niekorzystnej pogody.


  Polubiłam Twoją stronę oraz stronę wydawnictwa na facebooku,a także zaobserwowałam Cię na twitterze.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Martyna Sienkiewicz martynasienkiewicz1@gmail.com
  Wyrażam chęć udziału w konkursie ♥

  Co dla Ciebie znaczy być pięknym i ambitnym....
  Otóż dla mnie bycie pięknym i ambitnym na pewno nie jest czymś porównywalnym do perfekcji. Piękno to nie tona makijażu, kuse ubrania i posiadanie zgrabnych nóg i brzucha. A ambicje to nie tylko puste cele, które gdzieś krążą nam w głowach, żeby nie było, że nie mamy w życiu żadnego celu. W moim rozumowaniu tych słów piękno to coś niepowtarzalnego, indywidualnego. A ambicje to cele, które z całej siły pragnę osiągnąć. Dla każdego jest to wszystko zarezerwowane inaczej. Bycie pięknym i ambitnym to postrzeganie świata w pozytywnych barwach, cieszenie się chwilami, dążenie do zadowolenia siebie i innych, stawianie sobie w życiu wysokich wymagań i cieszyć sie jak dziecko z ich osiągnięcia. Osoba piękna i ambitna powinna przede wszystkim być sobą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gosche, goschebooks@gmail.com

  Co znaczy dla mnie być pięknym i ambitnym? Dla mnie to znaczy być wrażliwym i pomocnym. Piękno wcale nie oznacza to, co widzimy na zewnątrz. Owszem również, ale przede wszystkim to jacy jesteśmy w środku, wewnątrz. Pięknym, oznacza dla
  mnie być człowiekiem współczującym, kochającym i zdecydowanie wrażliwym na nieszczęście innych.
  Na ambitność patrzę raczej na coś kreatywnego, pomocnego. Jeśli połączyć te dwie cechy w moim, rozumowaniu zyskamy człowieka pięknego w środku i pomocnego innym na zewnątrz.
  Być pięknym i ambitnym to być sobą i nie robić nic na siłę.
  Nie będę więcej pisać, bo się powtórzę a głowie to chodzi mi po głowie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Alicja, alutka64@buziaczek.pl


  Co dla mnie znaczy być pięknym i ambitnym? Dla mnie piękno, to w pewnym sensie stan umysłu. Dlaczego tak sądzę? Otóż każdy ma o sobie inną opinię, bardzo często różniącą się znacznie od zdania pozostałych osób. Kiedy sami poczujemy się piękni w swoim ciele, to inne osoby będą postrzegać nas w taki sposób. Wszyscy mamy prawo do walczenia o lepszego siebie, o pracowanie nad sobą i tu przechodzimy do ambitności. Każdy może walczyć, o co chce, postawić sobie za cel inną rzecz, na innym poziomie. Lepszy wygląd, oceny, kariera, życie, to przykłady, do których można dążyć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Biorę udział w konkursie :)
  Ola Pawlak
  E-mail: yumi18@wp.pl
  Aby odpowiedzieć na pytanie konkursowe napisałam historyjkę :)
  ***
  - Hej Ola, gdzie byłaś cały wczorajszy dzień? Nie mogłam się do ciebie dodzwonić.
  -Wybacz, byłam zajęta, a potem rozładował mi się telefon.
  -A co takiego ciekawego robiłaś?-dopytuje Hania.
  -Poznałam piękną osobę...
  -Opowiadaj jak wyglądała, miała markowe ciuchy, nieskazitelną cerę i miała śliczne włosy?
  -Owszem. Jednak nie dlatego uważam, że jest piękna.
  -To co ma dużo kasy i super chłopaka?
  -Hania nie o to chodzi. Nawet jakby była gruba, miała pryszcze czy nosiła okulary to i tak uważam że jest piękna. Dla mnie piękno ma trochę inne znaczenie. Natalia- bo tak ma na imię dziewczyna, opowiedziała mi trochę o sobie, o swoim życiu. Nie sądziłam, że człowiek z taką historią ma w sobie tyle dobra. Powiedziała mi, że w tygodniu odwiedza schronisko i pomaga zwierzętom, w weekendy natomiast pomaga w domu dziecka, bawiąc się z dziećmi. Tak ma chłopaka i razem uczestniczą w zbiórkach żywności Caritasu. I chociaż jej tata ją zostawił, a mama jest alkoholiczką to ona opiekuje się młodszą siostrą. Dla mnie to jest piękne. Ona pięknie postępuje. A potem Natalia spytała się o mnie, o moją historię.
  -I co jej powiedziałaś?- pyta Hania.
  -Prawdę oczywiście. Moją historię, która bardzo różni się od jej. O tym, że codziennie staram się pomóc w obowiązkach domowych. Że zawsze próbuje pomoc rówieśnikom w lekcjach, gdy czegoś nie rozumieją i że nie działam w żadnej organizacji, a jedynie przygotowuje się do matury i studii. Właśnie to robię. Zresztą sama dobrze wiesz, bo w końcu znasz mnie, Hania- mówię do niej.
  Hania wybucha śmiechem.
  -Może i nie chodzisz do szpitala czy domu starców, jednaj wystarczy jedno słowo opisujące twoją najbardziej widoczną cechę.
  Już chciałam się jej pytać jaka jednak ona mówi:
  -Ambitna.
  -Skoro tak uważasz- mówię i wskazuje palcem sklep do którego po chwili wchodzimy.
  ***
  To moja definicja słów piękna i ambitna.
  Historię zmyśliłam, po prostu chciałam przedstawić odpowiedź w trochę innej formie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Być pięknym i ambitnym oznacza jednoczesne i współgrające ambitne upiększanie oraz piękne ambicjonowanie. Innymi słowy, to usilne dążenie do osiągniecie stanu duszy i ciała, który daje poczucie spełnienia,satysfakcji przy równoległym założeniu, że osiągnięcie tego stanu jest jedynie etapem rozwoju i ewolucji duchowej człowieka. Ambitnie. Coraz piękniej. I coraz bardziej w zgodzie z sobą.

  Pozdrawiam
  krzyzanskahio@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło jeśli komentujesz mój post! Ciepło zachęcam do wyrażenia swojej własnej opinii :)
Daria