piątek, 25 marca 2016

Wywiad z C.C. Hunter - autorką serii "Wodospady Cienia"

Hej hej!
Dziś mam dla Was coś innego, a mianowicie wywiad z C.C. Hunter, autorką jednej z lepszych serii - Wodospadów Cienia!
Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Mam nadzieję, że wy również poznacie odpowiedzi na niektóre z dręczących Was pytań :)
Enjoy!
Kim właściwie jest C.C. Hunter?
Dobre pytanie! Więc, dorastałam w Alabamie, ale teraz mieszkam w Teksasie z moim czarującym księciem, psem i kotem. Kocham romantyczne filmy jak „Francuski pocałunek”, „Bezsenność w Seattle” i tym podobne. Słucham każdego rodzaju muzyki, ale nigdy kiedy piszę. Jeśli słucham, zaczynam pisać tekst piosenki :) Uwielbiam podróżować, lecz większość dni podróży obejmuje podpisywanie książek, które kocham. Mieszkałam w Wenezueli przez kilka lat kiedy mój mąż tam pracował, więc nauczyłam się mówić po hiszpańsku, co przydaje się w Teksasie. Lubię gotować i spędzać czas z moimi przyjaciółkami. Piszę prawie każdego dnia, robiąc przerwę tylko na poranny spacer (z inną pisarką-przyjaciółką) i lunch. Mam nadzieję, że będę pisać przez wiele lat, ponieważ to jest najlepsza praca na świecie.

Gdybyś nie była pisarką – gdzie chciałabyś pracować?
Zawsze mówiłam, że jeśli nie będę pisarką, prawdopodobnie będę komediantką. Uwielbiam sprawiać, że ludzie się śmieją (dlatego w moich książkach jest tyle humoru). Mogłam tego doświadczyć będąc na warsztatach. Stałam przed grupą i opowiadałam śmieszne historie.

Gdyby kiedyś ktoś powiedziałby ci, że będziesz znaną pisarką, jak zareagowałabyś?
Nigdy bym nie uwierzyła. Widzisz, mam dysleksję, więc zawsze miałam problemy z czytaniem i pisaniem. Ale zawsze kochałam opowiadać historie. Więc czuję się bardzo szczęśliwa mogąc być pisarką. 

Uważam, że będąc osobą, która pisze, blogerem, pisarzem lub dziennikarzem, ważne jest, żeby mieć dobry kontakt z osobami które cię czytają.  Zdarza ci się rozmawiać np. na Twitterze z którymś z twoich fanów? Co o tym sądzisz?
Zdecydowanie! Uwielbiam utrzymywać kontakt z moimi fanami. Mam konto na Twitterze oraz fanpage na Facebooku: „CC Hunter Books” i „Shadow Falls Series”.  Ale moim ulubionym sposobem na kontakt z fanami są spotkania autorskie. Zadają mi pytania, a ja odwdzięczam się tym samym.

Masz jakąś osobę która cię inspiruje?
Jestem inspirowana przez tyle świetnych autorów, dużo z nich jest moimi przyjaciółmi. Uwielbiam Norę Roberts, Sophie Jordan, Joy Preble, Lori Wilde, Julie Kagawę, Annę Campbell, Christinę Dodd, Susan Mallery i wiele innych.

 „Wodospady Cienia” mają swój niezwykły klimat i oryginalną fabułę. Długo się zastanawiałaś, zanim zaczęłaś pisać Urodzoną o północy, czy to przyszło nagle?
Dziękuję mojemu edytorowi za to, że podsunął mi pomysł odnośnie Wodospadów  Cienia. Pisałam romantyczny suspens (nadal piszę!) pod moim prawdziwym imieniem Christine Craig i moja redaktorka stwierdziła, że mogę być dobra w pisaniu powieści młodzieżowych. Powiedziała, że zawsze miała pomysł na paranormalny obóz. To wszystko co powiedziała, ale moja wyobraźnia zaczęła działać i w ten sposób narodziły się Wodospady Cienia.

Tworząc postać Kylie wzorowałaś się na kimś?
Otóż, ze wszystkich moich postaci, myślę, że Kylie jest najbardziej do mnie podobna – przynajmniej wtedy, gdy byłam nastolatką. Dodałam też fragmenty innych osób, które znam.

Wszyscy wiemy, że Kylie prawie od początku wacha się między Derekiem, a Lucasem. Ja osobiście stoję po stronie Lucasa. A ty kogo byś wybrała z tej dwójki?
Śmieszne jest to, że kiedy zaczynałam pisać „Wodospady Cienia”, planowałam, aby na koniec Kylie była z Derekiem. Jednak kiedy kontynuowałam pisanie, Kylie miała swoje własne życie i opinie. Na końcu to był jej wybór. Ja nauczyłam się kochać zarówno Dereka jak i Lucasa.

Czy jest możliwe, że  w niedalekiej przyszłości zobaczymy „Wodospady Cienia” na ekranie?
Może nie w kinach (jeszcze), ale prawa do książki zostały sprzedane CDS or Collective, które jest siecią   „Wodospady Cienia” jako internetowy serial. CDS ma osiągnięcia w produkcji jednych z najbardziej atrakcyjnych i oryginalnych internetowych serii dla YouTube. Zasłynęli  w 2014 roku jako Hottest Video Network Studio i w tym samym roku wygrali także Streamy Awards w czterech kategoriach obejmując Akcja & Si-Fi, a także jako Ensemble Cast for Video Game High School. Ja po prostu porozmawiałam z dyrektorem Rozwoju Skryptów w CDS. Miała kilka pytań, a oni trochę opowiedzieli mi o procesie tworzenia. Dali książkę kilku pisarzom, którzy napisali przykładową scenę lub jak oni wyobrażają sobie ruszenie do przodu z filmem.  Po ocenianiu tych próbek, wybrali najlepszego pisarza który według nich poradzi sobie z tą historią i bohaterami. Więc, filmowa wersja „Wodospadów Cienia” jest w pracy, tylko może to trochę zająć :)
wielokanałową na YouTube i mieści się w Los Angeles. Ich planem jest wykształcić

Zamierzasz napisać nową serię, która nie będzie związana z „Wodospadami Cienia”?
Pracuję nad kilkoma różnymi pomysłami na nową serię. Nawet zaczęłam coś pisać, ale moim głównym priorytetem jest dokończenie książki o Mirandzie. Mam podpisany kontrakt na jedną książkę o niej, ale nigdy nie wiadomo.

Masz określony czas w którym piszesz, czy robisz to, kiedy tylko przyjdzie ci do głowy nowy pomysł?
Do głowy ciągle przychodzą mi pomysły które zapisuję, bo najważniejsze jest, aby skupić się na moim obecnym projekcie – cokolwiek to jest. Inaczej łatwo jest się zdekoncentrować. Robię szybkie notatki na później, kiedy będę gotowa rozpocząć nowy projekt. 

Jak zachęciłabyś innych do sięgnięcia po twoje powieści?
Moje seria „Wodospady Cienia” jest o obozie dla paranormalnych osób, ale nie tylko. Jest o odnajdywaniu kim chciałbyś być, o przyjaźni, rodzinie i znajdowaniu jedynej, prawdziwej miłości.  I to wszystko jest opowiedziane z suspensem, tajemnicą i dużym humorem.

Co sądzisz o polskich fanach? Zamierzasz kiedyś odwiedzić nasz kraj?
Bardzo chciałabym odwiedzić Polskę, ale na chwilę obecną nie jest zaplanowana na mojej „książkowej trasie”.  Dostaję dużo e-maili od polskich fanów i z chęcią poznałabym ich na żywo.

Chcesz dodać coś od siebie?
Jestem bardzo szczęśliwa mogąc odpowiedzieć na te pytania dla moich polskich fanów. Dziękuję za bycie tak lojalnymi!

1 komentarz:

  1. <3 ohh uwielbiam ją! jej książki są niesamowite, wciągające jak używki można się od nich uzależnić! Bardzo Czekam na kolejne książki z wodospadów cienia ! już nie mogę się doczekać czegoś nowego! Błagam więcej wszystkiego o wszystkich! ;P

    OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło jeśli komentujesz mój post! Ciepło zachęcam do wyrażenia swojej własnej opinii :)
Daria