czwartek, 27 czerwca 2013

*Zapowiedź* Mirami Dubin - Wiatr - Jaskółczy lot

Before you next announcement...
Cieszmy się! Yey!
I znowu od wyd. DREAMS :)

Wiatr - Jaskółczy lot

Autor:
tytuł oryginału: Aria - Il volo della rondine
seria/cykl wydawniczy: Wiatr tom 2
wydawnictwo: Dreams
data wydania: Czerwiec 2013
opis:
TĘSKNIĘ ZA TOBĄ
Wiadomość wyświetliła się na ekranie komórki. Była od Grety. Tylko te trzy słowa, bez podpisu, bez buziek, bez wykrzykników, ale zupełnie wystarczyło, aby serce Anselma wykonało salto. Jego palce natychmiast wystukały odpowiedź.
PRZYJEDŹ


Greta ma wyścigówkę i dom, który zbyt często bywa pusty. Nie lubi mieć z górki, nie znosi szkoły, za to uwielbia pędzić z wiatrem i kocha Anselma. Jest nieuchwytna i zachwycająca jak obłoki na niebie.
Emma jest Holenderką i jeździ na holenderce, sama jest piękna, jej rower już mniej. Mieszka we wspaniałej willi w centrum Rzymu. Ma czwórki z włoskiego, matkę dbającą o pozory i kilka krzywd do wybaczenia.
Lucia ma wielką rodzinę i dziecinny rower w kropki i kwiatki. To Sciagalle go tak dla niej wymalował, piętnastoletni artysta, najbardziej osobliwy z nich wszystkich.
Trzy przyjaciółki razem w jednej klasie i razem w warsztacie Anselma. Odnawiają swoje rowery snując marzenia o tym, co je jeszcze czeka. Anselmo potrafi odczytać przyszłość pisaną światłem na wietrze. Niestety, kiedy jego wzrok napotyka oczy Grety, wszystko rozpływa się w największej tajemnicy świata. To miłość.


Czekamy, czekamy...

A oto pierwsza część:

Wiatr - Wiadomość do mnie

Autor:
tłumaczenie: Kornelia Krzystek
tytuł oryginału: Aria - Messaggio per me
seria/cykl wydawniczy: Wiatr tom 1
wydawnictwo: Dreams
data wydania: 25 października 2012
liczba stron: 192
opis: Jest takie miejsce, do którego trafiają niedoręczone listy, zawieruszone paczki, wiadomości, które rozpłynęły się w powietrzu. Istnieją oczy, które znają mowę wiatru i serca.
„Co za głupota!” – powiedziałaby natychmiast Greta, trzynastolatka w glanach, która ucieka na swoim rowerze, gdy tylko ktoś zaczyna mówić o uczuciu.

Nikt nie wie, że anielsko przystojny, szaleńczo tajemniczy Anselmo, przemierza Rzym na rowerze dostarczając dziwne przesyłki. Greta, chcąc odkryć jego sekret, ląduje w niezwykłym warsztacie rowerowym. Im bardziej zbliża się do chłopca, tym bardziej oczywiste staje się, że ta dwójka ma ze sobą o wiele więcej wspólnego, niż tylko rowerowa pasja...


Kto czytał, a kto chce przeczytać? A może pozwolicie mi to przeczytać? :)


+ Oprócz tego zadaniem jrdt też opisać „ Jak Sciagalle, bohater książki, malarz rowerów wymalowałby Twój rower?”A więc myślę że Scigalle pomalował by moją ramę rowerową na biało i namalował na niej małe brązowe kwiatuszki...

...z brązowym siodełkiem......i z lekka liliowymi oponami :)

3 komentarze:

 1. Nie czytałam pierwszej części, ale seria "pachnie" ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 2. Jej! Zapowiada się super! Sama bym przeczytała z chęcią :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś mam mieszane uczucia co do tych książek, ale nie mówię nie.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło jeśli komentujesz mój post! Ciepło zachęcam do wyrażenia swojej własnej opinii :)
Daria