wtorek, 4 czerwca 2013

Nowości i zapowiedzi na czerwiec 2013
Niektóre pozycje na które czekam bądź czekałam z niecierpliwością. Teraz tylko oczekujemy aż znajdą się na mojej półce! ;D A wy czekacie na coś stąd? :)

Bezdomna

Autor:
seria/cykl wydawniczy: z czarnym kotem tom II
wydawnictwo: Znak literanova
data wydania: 3 czerwca 2013
liczba stron: 256
kategoria: literatura współczesna


To historia, która może toczyć się obok ciebie.
Zawsze warto wysłuchać historii drugiego człowieka do końca.
W ten sposób można uratować komuś życie.

Kinga straciła już wszystko: dom, rodzinę, dziecko i poczucie godności. Wtedy w jej życiu pojawia się Aśka.
Kobieta, która kiedyś zrujnowała jej małżeństwo, teraz wyciąga do Kingi pomocną dłoń.
Czy to wyrzut sumienia, ludzki gest, a może jakiś ukryty plan?
Aśka nie zna jeszcze historii dawnej rywalki – historii tak bolesnej i wstrząsającej, że aż trudno to sobie wyobrazić.
Czy Aśka zdobędzie zaufanie Bezdomnej? Odkryje, dlaczego Kinga tak sobą gardzi, tak bardzo cierpi? Co zrobi, gdy pozna jej prawdę?
Czy w Aśce zwycięży wścibska dziennikarka, czy wrażliwa, czuła na krzywdę innych kobieta?

"Bezdomna" to książka pełna dramatyzmu, skrajnych emocji, tajemnic, skomplikowanych relacji rodzinnych i niespodziewanych przyjaźni.
To historia, która może toczyć się obok ciebie.
To opowieść, której musisz wysłuchać do końca.
Papierowe miasta
Autor:
tłumaczenie: Renata Biniek
tytuł oryginału: Paper Towns
wydawnictwo: Bukowy las
data wydania: 5 czerwca 2013
liczba stron: 400
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa


Nastoletni Quentin Jacobsen spędza czas na adorowaniu z oddali żądnej przygód, zachwycającej Margo Roth Spiegelman. Więc kiedy pewnej nocy niegrzeczna Margo uchyla okno i, zakamuflowana jak ninja, wkracza na powrót w jego życie, wzywając go do udziału w tajemniczej i misternie zaplanowanej przez siebie kampanii odwetowej, Quentin oczywiście podąża za dziewczyną. Gdy ich całonocna wyprawa dobiega końca i nastaje nowy dzień, Quentin przychodzi do szkoły i dowiaduje się, że zagadkowa Margo w tajemniczych okolicznościach zniknęła. Chłopak wkrótce odkrywa, że Margo zostawiła pewne wskazówki i że zostawiła je dla niego. Podążając jej urywanym śladem, w miarę zbliżania się do celu Q odkrywa zupełnie inną Margo, niż ta, którą kochał i znał dotychczas. Iskra
Autor:
tłumaczenie: Grzegorz Komerski
tytuł oryginału: Spark
seria/cykl wydawniczy: Gwiezdni wędrowcy tom 2
wydawnictwo: Jaguar
data wydania: 28 czerwca 2013
kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction

Po desperackiej ucieczce z Nowego Horyzontu, Waverly wreszcie znalazła się na Empireum. Ale ukochany statek, jedyny dom, jaki kiedykolwiek miała, nie przypomina miejsca, które opuściła. Kieran zmienił się nie do poznania. Z następcy kapitana stał się fanatycznym religijnym przywódcą. Na Empireum trwa cicha, ale wyniszczająca wojna. Kieran kontra Seth. Waverly nie potrafi zaufać do końca żadnemu z nich. Wie, że sytuacja będzie pogarszać się z dnia na dzień, nim nie odbiją ostatnich ocalałych dorosłych członków załogi. Jak jednak tego dokonać?

Nieoczekiwanie Empireum wstrząsa potężna eksplozja. Podejrzenia od razu padają na Setha i spędzającą z nim wiele czasu Waverly. Na statku nie ma miejsca dla zdrajców. Seth i Waverly muszą odkryć sabotażystę, inaczej stracą wolność. Albo życie.
 Faza szósta: Światło
Autor:
tłumaczenie: Zuzanna Byczek
tytuł oryginału: Light
seria/cykl wydawniczy: GONE tom 6
wydawnictwo: Jaguar
data wydania: czerwiec 2013 (data przybliżona)
kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
 Od chwili, gdy wszyscy dorośli zniknęli z Perdido Beach, minął już prawie rok. Pozbawieni kontroli i opieki młodzi ludzie przeżyli głód, zarazę, bezpardonową walkę o władzę. Przetrwali. Przynajmniej część z nich. Powrót do normalności był ich marzeniem.Teraz to marzenie może się ziścić i nagle zewnętrzny świat napawa mieszkańców ETAPu lękiem. W obrębie bariery wydarzyło się wiele rzeczy, które nie znajdą usprawiedliwienia w nieświadomym niczego społeczeństwie. Śmierć, okrucieństwo, błędne decyzje, złe wybory... Co czeka na tych, którzy złamali wszystkie prawa rządzące w normalnym społeczeństwie? Może ETAP jest jedynym miejscem, w którym mogą czuć się bezpieczni?Tajemnice Gwen Frost
Autor:
tytuł oryginału: Dark Frost
seria/cykl wydawniczy: Akademia Mitu tom 3
wydawnictwo: Dreams
data wydania: czerwiec 2013 (data przybliżona)
kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction

W Akademii Mitu wszyscy znają mnie jako Gwen Frost, Cygankę, która dzięki psychometrii jest w wstanie znaleźć zgubę i która chodzi z Loganem Quinnem, najbardziej atrakcyjnym chłopakiem w szkole. Gorąco pragną mnie zabić żniwiarze chaosu. Żniwiarze to wcielone zło. Zamordowali moją mamę. Dlaczego uwzięli się jeszcze na mnie? Okazuje się, że mama przed śmiercią schowała sztylet z Helheimu, artefakt obdarzony wielką mocą, a oni daliby wszystko, żeby go zdobyć. Wydaje im się, że znam miejsce jego ukrycia – tymczasem to nieprawda i moja magia nie przydaje się do poszukiwań. Wiem jedno: żniwiarze mi nie darują. Czeka mnie walka o życie.
 Ukryta
Autor: ,
tytuł oryginału: Hidden
seria/cykl wydawniczy: Dom nocy tom 10
wydawnictwo: Książnica
data wydania: 19 czerwca 2013
liczba stron: 320
kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction

Najwyższa Rada Wampirów poznała wreszcie prawdziwą naturę Neferet, dzięki czemu Zoey i jej przyjaciele nie są już osamotnieni w konfrontacji z rosnącym w siłę złem. Będą jednak potrzebowali wsparcia, bo Neferet nie zamierza poddać się bez walki, a zwarcie szyków okazuje się trudniejsze, niż mogli się spodziewać. Nieodłączne dotąd Bliźniaczki prawie ze sobą nie rozmawiają, a dawny wróg szkoły, Kalona, mimo nieufności wielu osób został mianowany wojownikiem Tanatos. Na domiar złego Zoey traci pewność, czy może ufać swym zmysłom: spojrzawszy przez kamień proroczy na Auroksa, narzędzie w rękach Neferet, zobaczyła coś, czego nie potrafi wyjaśnić samej sobie, a tym bardziej przyjaciołom. Czuje, że zawierzając intuicji, może pokonać zło. Lecz jeśli się pomyli, sprowadzi na Dom Nocy śmiertelne zagrożenie…[KLIK]


Chyba na Ukrytą czekam najbardziej *.* A już niedługo następna recenzja! + zapraszam do wziięcia udziału w konkursie organizowanym przez "In the corner with book


Całusy,
Sophie Carmen xx


5 komentarzy:

 1. Wszystkie zapowiedzi są bardzo interesujące i kilka z nich z miłą chęcią dorwałabym także w swoje ręce :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Papierowe miasta <3 Pokochałam Gwiazd Naszych Wina, więc i po tę książkę na pewno sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie to miałabym ochotę przeczytać "Papierowe miasta", a "Bezdomną" już posiadam. Świetna książka. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzeba przyznać, że całkiem wiele ciekawych pozycji nadchodzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej, mam sprawę. Zgłosiłaś się do mojego rozdania, w którym warunkiem było zaobserwowanie mojego bloga. Niestety, nie mogę Cię znaleźć w obserwatorach. Czy mogłabyś proszę podać mi nick z którego obserwujesz?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło jeśli komentujesz mój post! Ciepło zachęcam do wyrażenia swojej własnej opinii :)
Daria