 |
Zdjęcie własne |
Witam Was wszystkich na ostatnim poście w tym, 2016 roku. Nie był to najlepszy czas, spodziewałam się czegoś lepszego, ale nie zabrakło też tych dobrych chwil. Po co przedłużać, zacznijmy!
Nowości
Co ciekawego się wydarzyło? Styczeń znów był w miarę spokojny. Blog obchodził
3 urodziny. Zmarł wtedy wybitny aktor,
Alan Rickman. W "
Kartce z pamiętnika książkoholika" mogliście zapoznać się moimi odczuciami.
Zaczęłam także
Diabelskie Maszyny które do tej pory tkwią w mojej głowie. W lutym
zakończyłam swoją przygodę z
Domem Nocy. Byłam także na jednodniowym wyjeździe do
Warszawy żeby nagrać filmik do akcji
#czytamyrazem organizowanej przez wydawnictwo Otwarte. Przeczytałam wtedy pierwszego e-booka na czytniku wypożyczonym z biblioteki i stwierdziłam, że
fajnie byłoby zaopatrzyć się w swój czytnik. Marzec.
Pierwsza recenzja płyty na kanale i
moje urodziny, które świętowałam w gronie najbliższych.
Zakończyłam wtedy także swoją przygodę z trylogią
Niezgodna i minęły
dwa lata odkąd przyjaźnię się z
Abi. W kwietniu przeczytałam
Dar Julii,
żegnając się z trylogią pani Mafi.
Zmienił się wygląd bloga i podoba mi się on o wiele bardziej! Zaczęłam oglądać
Teen Wolfa i całkiem się zakochałam ♥ W maju byłam w
Warszawie na Targach. Było słabo, ale pocieszam się myślą, że mogłam się spotkać z
Abi i Jane. Czerwiec okazał się bardzo zabieganym miesiącem gdyż byłam wolontariuszką na
pierwszym Festiwalu Książki w moim mieście, czyli
Opolu. Dołączyłam do
Bookathonu z książką "Ktoś mnie pokocha" dzięki czemu mogliście poznać moją opinię o opowiadaniu pt.: "Mapa maleńkich wspaniałości". Koniec roku szkolnego i upragnione
wakacje. W lipcu pojechałam na swoją pierwszą w życiu
kolonię i była to najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Poznałam wspaniałe osoby i do tej pory wspominam ją z uśmiechem. Nie obyło się bez łez, ale było warto. Wtedy na kanale pojawił się pierwszy filmik z serii "
Document Your Life". Zamierzam ją kontynuować, gdyż dzięki temu sama mogę powrócić do poprzednich miesięcy. Byłam także na mini maratonie "
Iluzji" gdzie zobaczyłam drugą część, która jest jeszcze lepsza. Sierpień był także bardzo ciekawym miesiącem. Jak co roku pojechałam z moją ciocią
nad morze, przeczytałam
najwięcej książek w całym roku i miło spędziłam czas. Wrzesień, powrót do szkoły. Premierę wtedy miała książka "
Naznaczeni. Mroczna strona" z tyłu której znajduje się
moja rekomendacja ♥ Odnowiłam duologię Gayle Forman, "Zostań, jeśli kochasz" i "Wróć, jeśli pamiętasz". W kinie obejrzałam genialne "
Nerve" z Davem Franco. W październiku pierwszy raz od... bodajże 3 lat
nie pojechałam na Targi Książki w Krakowie, ale słyszałam, że i tak było źle. Przeczytałam
pierwszą książkę po angielsku, dokładniej mówiąc pierwszą część Harry'ego Pottera. Objęłam
patronatem "
Podwieczność" Brodi Ashton i zorganizowałam wydarzenie przepełnione różnymi akcjami, a do dlatego, że właśnie ta powieść miała swoje wznowienie. Byłam w kinie na "
Deepwater Horizon" który jest niesamowity i powinien wygrać przynajmniej jednego Oscara. Ruszył mój pierwszy
Book Tour. W listopadzie zaczął się
6 sezon Teen Wolfa i wreszcie wyszedł film "
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Ruszyłam z akcją "
Być albo nie być... Oto są święta" którą pierwszy raz doprowadziłam do końca. Grudzień - święta, czas spędzony z rodziną, bardzo przyjemny miesiąc.
7 najlepszych książek 2016 roku
kolejność przypadkowa
1.
Amie Kaufman, Meagan Spooner - W ramionach gwiazd - czytałam tą książkę na początku roku i nadal jestem nią całkowicie zauroczona. Niestety nie mam jej na swojej półce, ale jak najszybciej muszę to nadrobić. A wtedy, przeczytać ją jeszcze raz. Uwielbiam ją! ♥
2.
Brodi Ashton - Podwieczność - genialna powieść idealnie splatająca mitologię grecką z codziennością. Pokochałam ją całym sercem, a nawet objęłam patronatem.
4.
Victoria Scott - Kamień i sól - chciałam tu upchnąć pierwszą część, ale trzymam się postanowienia, że do tego rankingu trafiają książki wydane w tym roku, a drugia część pasuje jak ulał. Nie ma dużej różnicy, obydwie są genialne i trzeba je przeczytać! Nie mogę się doczekać, aż wrócę do tej duologii.
5.
Jennifer Lynn Barnes - Naznaczeni - najlepsza książka w całym roku. Idealne połączenie kryminału i powieści dla młodzieży. Druga część także mnie zachwyciła, a z tyłu możecie znaleźć moją rekomendację ♥ Kiedy trzecia część?
6. C.C. Hunter - Niewypowiedziana - całą trylogię o przygodach Delli pochłąnełam w ciągu tygodnia i muszę przyznać, że robią wrażenie. Miło było wrócić do Wodospadów Cienia (także lektura obowiązkowa!).
7. Patrick Ness - Siedem minut po północy - książka, którą przeczytałam zaledwie dwa tygodnie temu, ale nadal jestem nią urzeczona. Bardziej filozoficzna, zapadająca w pamięć, niesamowita.
Kilka filmów wartych uwagi
Wierna
Premiera: 11 marca (Polska)
Reżyseria: Robert Schwentke
W rolach głównych: Shailene Woodley - Tris Prior; Theo James - Cztery
Opis: Tym razem Tris i Cztery muszą przekroczyć granicę metropolii przyszłości i wejść do zupełnie nieznanego sobie świata,ukrywanego przez system. Jest to jedyny sposób, by ocalić ludzkość i zniszczyć dyktaturę. To co odkryją po drugiej stronie każe im zweryfikować wszystko, w co dotąd wierzyli i raz jeszcze dokonać podstawowych wyborów dotyczących odwagi, wierności, poświęcenia i miłości. Czeka ich ostateczna walka o świat, o siebie, o miłość.
Alicja po drugiej stronie lustra
Premiera: 26 maja (Polska)
Reżyseria: James Bobin
W rolach głównych: Mia Wasikowska - Alicja Kingsleigh; Johnny Deep - Szalony Kapelusznik
Opis: Disney przedstawia wzruszającą opowieść o potędze przyjaźni, rodzinnych więzów i sile przebaczenia. Przejdź przez magiczne lustro i powróć razem z Alicją do olśniewającej Krainy Czarów. Aby ocalić Szalonego Kapelusznika bohaterka będzie musiała wyruszyć w niebezpieczną podróż w czasie i odkryje, jak wydarzenia z przeszłości ukształtowały losy jej przyjaciół (oraz wrogów).
Iluzja 2
Premiera: 8 lipca (Polska)
Reżyseria: Jon M. Chu
W rolach głównych: Jesse Eisenberg - Daniel Atlas; Mark Ruffalo - Dylan Rhodes; Woody Harrelson - Merrit McKinney; Dave Franco - Jack Wilder; Lizzy Caplan - Lula; Daniel Radcliffe - Walter Mabry
Opis: Grupa magików, która na wyżyny wzniosła sztukę scenicznej iluzji – ukazując ludzkim oczom rzeczy o jakich dotąd nikomu się nie śniło i obdarowując publiczność milionami dolarów z kont niczego nie podejrzewających bogaczy – tym razem wpadnie w nie lada tarapaty. Ich żądny zemsty dawny rywal podczas finału Super Bowl doprowadzi do katastrofy, o którą oskarżeni zostaną Czterej Jeźdźcy. Uciekając przed FBI i policją, znienawidzeni przez publiczność, będą musieli udowodnić swą niewinność i usidlić groźnego wroga. A wszystko to oczywiście przy użyciu niezwykłych umiejętności.
Zwierzogród
Premiera: 19 lutego (Polska)
Reżyseria: Byron Howard, Rich Moore
W rolach głównych: film animowany
Opis: Zwierzogród to jedyne miasto zamieszkiwane wyłącznie przez zwierzęta. Tu możesz zostać kimkolwiek chcesz. Jednak ambitna Judy Hops, szybko przekonuje się, że jako pierwszy królik w policji, nie będzie miała łatwego życia. Aby udowodnić swoją wartość musi rozwiązać pewną kryminalną zagadkę. Jej partnerem w śledztwie zostaje gadatliwy i szczwany lis Nick Bajer.
Deepwater Horizon. Żywioł
Premiera: 30 września (Polska)
Reżyseria: Peter Berg
W rolach głównych: Mark Whalberg - Mike Williams; Kurt Russel - Jimmy Harrell; Gina Rodriguez - Andrea Fleytas; Dylan O'Brien - Caleb Holloway
Opis: Zbudowana w Zatoce Meksykańskiej platforma Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Ma wydobywać niespotykane dotąd ilości ropy przynosząc swoim właścicielom krociowe zyski. Podczas rozruchu wydobycia dochodzi jednak do awarii, która wkrótce doprowadza do serii eksplozji i pożaru platformy. Jednocześnie w Zatoce rozpoczyna się sztorm. Kapitan Mike Williams otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams postanawia zrobić wszystko, by ocalić swoich ludzi.
Inferno
Premiera: 14 października (Polska)
Reżyseria: Ron Howard
W rolach głównych: Tom Hanks - Robert Langdon; Felicity Jones - Sienna Brooks
Opis: Światowej sławy specjalista od symboli, Robert Langdon budzi się na szpitalnym łóżku w zupełnie obcym miejscu. Nie pamięta, jak i dlaczego znalazł się w szpitalu. Nie potrafi też wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w posiadanie tajemniczego przedmiotu, który znajduje we własnej marynarce. Czasu na rozmyślania nie ma niestety zbyt wiele. Ledwie na dobre odzyskuje przytomność, ktoś próbuje go zabić. W towarzystwie młodej lekarki Sienny Brooks, Langdon opuszcza w pośpiechu szpital. Ścigany przez nieznanych wrogów przemierza uliczki Florencji, próbując odkryć powody niespodziewanego pościgu. Podąża śladem tajemniczych wskazówek ukrytych w słynnym poemacie Dantego…
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
Premiera: 18 listopada (Polska)
Reżyseria: David Yates
W rolach głównych: Eddie Redmayne - Newt Scamander; Dan Fogler - Jacob Kowalski; Kathernie Waterston - Porpentina Goldstein
Opis: Akcja filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien niemag (tj. amerykański mugol) o imieniu Jacob, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.
Osobliwy dom pani Peregrine
Premiera: 7 października (Polska)
Reżyser: Tim Burton
W rolach głównych: Asa Butterfield - Jake; Eva Green - Alma Peregrine
Opis: Podążając za wskazówkami, które zostawił mu ukochany dziadek, Jake odkrywa, że istnieje niezwykły świat poza czasem i przestrzenią, a w nim niezwykłe miejsce, zwane "Osobliwym domem pani Peregrine". Jake poznaje niesamowite moce mieszkańców domu i dowiaduje się, że mają oni potężnych wrogów. Wkrótce przekona się, że jeśli chce ocalić swych nowych przyjaciół, musi nauczyć się korzystać z "osobliwości", którą sam został obdarzony.
Siedem minut po północy
Premiera: 25 grudnia (Polska)
Reżyseria: J.A. Bayona
W rolach głównych: Lewis MacDougall - Connor; Felicity Jones - matka; Liam Neeson - Potwór
Opis: Niewielu jest dorosłych, którzy mieliby tyle odwagi co 12-letni Conor. Chłopiec codziennie musi bronić się przed grupą starszych chłopaków, którzy prześladują go w szkole. Prawdziwy dramat jednak rozgrywa się w domu chłopca – samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą, a lekarze rozkładają ręce. W tej sytuacji Conor zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca – jest nim mroczna istota ze snów, która za pośrednictwem niezwykłych, magicznych opowieści wciąga Conora w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.
Rok w liczbach:
- Przeczytane książki: 60 (20265 stron!)
- Napisane posty: 111
- Napisane recenzje: 61
- Wyświetlenia: 96 288
- Obserwatorzy: 284
- Google+: 304 obserwatorów
- YouTube: 253 subskrypcji
- Komentarze: 1919
- Fanpage na Facebooku: 490 polubień
- Nawiązane współprace: 1 (wydawnictwo Papierowy Księżyc)
- Najpopularniejszy post: Suzanne Young - Remedium