sobota, 25 marca 2017

Światła, kamera, AKCJA!: Kopciuszek - Roztańczona historia

Jest muzyczny. Jest magiczny. To Kopciuszek - Roztańczona historia, taneczna bajeczna opowieść o szczęściu i miłości. W tej radosnej nowoczesnej adaptacji, Selena Gomez to Mary, współczesny Kopciuszek, która zamiast szklanego pantofelka ma buty do tańca. Drew Seeley to Joey, Książę z Bajki i wymarzony nowy-chłopak-ze-szkoły, szukający wymarzonej dziewczyny. Czy Mary może być tą dziewczyną? Kopciuszek - Roztańczona historia to perfekcyjna mieszanka odlotowej muzyki, porywającego tańca, miłości i wszelkiego rodzaju niespodzianek!

Tą wersję Kopciuszka znam od dłuższego czasu i bardzo ją lubię. I to nie tylko ze względu na to, że główną rolę gra Selena Gomez. Od samego początku wiadomo, że muzyka, taniec jest sercem opowieści. Bardzo łatwo zauważyć duże zaangażowanie aktorów, dzięki czemu film ogląda się bardzo przyjemnie. Przecież to nie był pierwszy raz, a po raz kolejny dałam się całkiem wciągnąć!

Aktorzy odegrali bardzo dobrze swoje role, każdej postaci nadając oryginalny charakter. Najlepiej jednak poradziła sobie Jane Lynch, grająca macochę. Postać jest przerysowana, ale nie w natrętny sposób. Nie ważne jak bardzo widz by się nie starał, nie da się polubić ani jej, ani przybranych sióstr naszego Kopciuszka. Selena także bardzo dobrze odegrała swoją rolę, tak samo jak Drew. Wszystkie kroki taneczne są dopracowane, a muzyka dobrze dobrana.

W wersji płytowej wydanej przez Galapagos oprócz filmu znajdują się tutaj także dodatki specjalne, takie jak: materiał o głównych bohaterach, materiał o tańcu oraz "Śpiewaj z nami". Jedyny minus jest taki, że są one po angielsku, a napisów niestety nie ma. Aktorzy opowiadają, jak pracowało się na planie, z poszczególnymi osobami, więc widz może choć przez chwilę poczuć się tak, jakby był tam
obecny.

Kopciuszek - Roztańczona historia jest obowiązkowa dla każdego, kto lubi oryginalne bajki w nowszym brzmieniu. Jest tu mnóstwo muzyki i energii, nie ma czasu na to, żeby się nudzić. Porywająca, ciekawa i zapadająca w pamięć!
8/10
CIEKAWOSTKA: Kiedy Mary ucieka z balu, upuszcza swojego Zune z przyłączonymi do niego słuchawkami. Jednak gdy Joey go podnosi, słuchawek już nie ma. Z kolei kiedy Joey zwraca Zune Mary, słuchawki są przyłączone z powrotem. Za możliwość poznania muzycznej historii Kopciuszka dziękuję firmie Galapagos!

2 komentarze:

  1. Oglądałam ten film już ładnych parę lat temu, ale z tego co pamiętam nawet mi się podobał :) Jestem bardzo ciekawa, jakbym teraz go odebrała - może pora go sobie przypomnieć :)
    Katherine Parker - About Katherine

    OdpowiedzUsuń
  2. Zawsze mam takie szczęście, że gdy już włączę telewizor ten film akurat jest. Oczywiście oglądam, bo jest cudowny. Selena Gomez super sobie poradziła jako Kopciuszek!

    OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło jeśli komentujesz mój post! Ciepło zachęcam do wyrażenia swojej własnej opinii :)
Daria