poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Regina Brett - Twój dziennik

Książki Reginy Brett cieszą się w Polsce olbrzymią i niesłabnącą popularnością. Felietony tej amerykańskiej pisarki i dziennikarki – czy też, jak sama o nich pisze, lekcje – pełne ciepła, nadziei i wzruszeń, są dla wielu osób cenną podporą w życiu i drogowskazem na jego nierzadko krętych drogach. Już same tytuły lekcji są cennym zbiorem dających do myślenia sentencji... Wielu z nas chciałoby, by celne komentarze, spostrzeżenia i myśli Reginy były dostępne na co dzień, byśmy mogli po nie łatwo sięgnąć, robiąc sobie czasem krótki przystanek w pędzącym nieustannie świecie.    
     
Tak zrodził się pomysł TWOJEGO DZIENNIKA, uniwersalnego kalendarza na każdy rok. Regina Brett na naszą prośbę napisała 12 zupełnie nowych lekcji, z których większość jest inspirowana jej dwukrotnym pobytem w Polsce. Każda z tych lekcji otwiera miesiąc, którego dni (każdy na oddzielnej stronie) opatrzyliśmy inspirującymi cytatami z książek Reginy i symbolicznym rysunkiem nawiązującym stylistycznie do okładek ich polskich wydań. TWÓJ DZIENNIK to osobisty notatnik i wyjątkowy kalendarz z myślami Reginy na każdy dzień i nową lekcją na każdy miesiąc. To źródło Twojej codziennej inspiracji.

Twój dziennik autorstwa Reginy Brett jest pozycją obowiązkową dla osób lubiących jej książki. Sprawdza się dobrze nie tylko jako kalendarz, ale jako… dziennik pozytywnych myśli na każdy dzień. Chciałam go używać jako kalendarza na 2016 rok, niestety okazał się niezbyt wygodny, ponieważ jest wydany jak normalna książka. Dlatego uważam, że byłoby cudownie, gdyby Twój dziennik został wydany jako kalendarz. Jest to naprawdę ciekawy pomysł. Nie miałam wcześniej styczności z żadną książką autorstwa pani Brett, bo uważałam, że to nie dla mnie. Ale po głębszym przyjrzeniu się Twojemu dziennikowi zaczęłam się nad tym zastanawiać.
Warto wspomnieć o wydaniu, które jest po prostu obłędne. Wszystko jest utrzymane w kolorystyce różowo-szarej i naprawdę miło się na to patrzy. Każdy miesiąc ma przypisany inny wzór,  a pierwszy dzień poprzedza krótka notatka od pani Brett. W dodatku w środku znajdują się małe rysunki, które najczęściej pasują do lekcji na dany dzień.

Autorka dała możliwość Czytelnikom, aby i oni stworzyli własne myśli. Nie raz ukazuje się nam dopisek „Miejsce na Twoją myśl” bądź „Dokończ myśl Reginy”. Tak jak wspominałam, jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana Reginy Brett, a także dla osób które chcą się czegoś nauczyć i cieszyć z każdego dnia.

7/10

„Jeśli masz w coś wątpić, zwątp w swoje wątpliwości.”
Za możliwość skorzystania z Twojego dziennika dziękuję wydawnictwu Insignis!

2 komentarze:

  1. Do mnie raczej nie przemawiają tego typu książki, ale przyjemnie czytało mi się Twoją recenzję :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło jeśli komentujesz mój post! Ciepło zachęcam do wyrażenia swojej własnej opinii :)
Daria