piątek, 4 października 2013

Nowości i zapowiedzi na wrzesień & październik 2013


Dom służących

Autor:
tłumaczenie: Agnieszka Kalus
tytuł oryginału: The Kitchen House
wydawnictwo: Papierowy Księżyc
data wydania: październik 2013
kategoria: literatura współczesna
opis: „Dom służących” autorstwa Kathleen Grissom, to jeden z największych bestsellerów na rynku amerykańskim w ostatnich latach. Powieść przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów New York Timesa, a prawa do jej sfilmowania wykupiła wytwórnia Lonetree Entertainment.


„Dom służących” w pasjonujący sposób łączy powieść historyczną z elementami obyczajowymi, kreśląc fascynującą historię pełną tajemnic i emocji, która z pewnością trafi w gusta tych czytelników, którym podobały się „Służące”.
***
Przybycie małej białej dziewczynki na plantację pociąga za sobą tragedię, która wydobywa na światło dzienne to, co w ludziach, których nazywa swoją rodziną jest najlepsze i to, co najgorsze.
Siedmioletnia Lavinia zostaje osierocona na pokładzie statku płynącego z Irlandii. Na plantacji tytoniu, do której zostaje zabrana i gdzie ma pracować, trafia do domu niewolników. Będąc pod opieką Belle, nieślubnej córki właściciela, Lavinia zżywa się ze swoją przybraną rodziną, chociaż dzieli ich kolor skóry.
W końcu właściciele plantacji przygarniają Lavinię do swojego domu, gdzie pan jest wciąż nieobecny, a pani zmaga się z uzależnieniem od opium. Lavinia jest rozdarta pomiędzy dwoma domami. Kiedy zostaje zmuszona do dokonania wyboru, jej lojalność zostaje podważona, tajemnice zostają wyciągnięte na światło dzienne, a ludzkie życie znajduje się w niebezpieczeństwie.

„Dom służących” to trzymająca w napięciu powieść o tym jak ważna jest rodzina, w której miłość i lojalność triumfują.Maria Antonina. W Wersalu i Petit Trianon

Autor:
tłumaczenie: Beata Długajczyk
seria/cykl wydawniczy: Maria Antonina 2
wydawnictwo: Bukowy Las
data wydania: 13 września 2013
liczba stron: 392
kategoria: historyczna
opis: Paryż, 1774 rok. Młodziutka, zaledwie osiemnastoletnia Maria Antonina wstępuje na tron u boku swego męża, Ludwika XVI. Monarchini prezentuje światu olśniewające jedwabne toalety i kunsztowne strzeliste uczesania, ale w głębi jej serca czai się strach o ciągłość dynastii Burbonów i o własną przyszłość. Od bolesnych początków małżeństwa, przez radość długo wyczekiwanego macierzyństwa, miłość do przystojnego Szweda Axela von Fersena po nieszczęsną aferę naszyjnikową — przez cały okres panowania Maria Antonina usiłuje wznieść się ponad dworskie plotki i intrygi. Jednak niebezpieczeństwo, że francuska monarchia może zostać zmieciona raz na zawsze z powierzchni ziemi, czai się tuż za złoconymi bramami Wersalu. Już wkrótce zapuka do nich śmiertelny wróg.

 
 

Alicja w krainie zombie

Autor:
tytuł oryginału: White Rabbit Chronicles #1
wydawnictwo: Mira
data wydania: 11 września 2013
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa
opis: Życie Alicji dzieli się na dzień i noc. Gdy jest jasno, może opuszczać dom, ale nigdy, przenigdy nie wolno jej wyjść, gdy tylko zacznie się ściemniać. Jej rodzice twierdzą, że po zmroku po ulicach gracują potwory. Dzikie, agresywne, żywiące się ludzkim mięsem. Dziewczyna jednak im nie wierzy. Podporządkowuje życie swoje i siostry ich szaleństwu... do dnia swoich urodzin. Rodzina znowu zapomina o tej okazji, więc Alicja korzysta z poczucia winy. Namawia ich na obejrzenie występu siostry, który odbywa się późnym wieczorem.
opis z recenzji 

Oficjalny ilustrowany przewodnik po filmie "Dary anioła: Miasto kości"

Autor:
tytuł oryginału: City of Bones: The Official Illustrated Movie Companion
wydawnictwo: MAG
data wydania: 27 września 2013
kategoria: albumy
opis: „Czytelnik dowiaduje się, jak aktorzy wcielili się w takie postacie jak Clary i Jace. Przeczyta o tym, jak dział charakteryzacji dorabiał sztuczne pazury groźnym wampirom. Zobaczy, jak ważni byli wielbiciele książki w procesie powstawanie tego filmu. Od decyzji obsadowych po zaraźliwy entuzjazm reżysera oraz innowacyjne zastosowanie efektów specjalnych, jest to przepustka do najgorętszego filmu lata. „

Dziedzictwo

Autor:
tytuł oryginału: Night School: Legacy
seria/cykl wydawniczy: Wybrani tom 2
wydawnictwo: Otwarte
data wydania: 25 września 2013
liczba stron: 440
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa
opis:  Zimne kalkulacje i porywy serca.
Wielka polityka i szkolne troski.

Drugi tom bestsellerowej sagi Wybrani zabierze Was ponownie do najbardziej ekskluzywnej szkoły w Wielkiej Brytanii i odkryje jej kolejne sekrety.

Czy Allie pozna wreszcie największą tajemnicę swojego życia i rozwiąże zagadkę Nocnej Szkoły? Kim jest tajemniczy szpieg działający w Akademii Cimmeria? Czy szkoła jest gotowa na kolejny atak Nathaniela?

Kuchnia filmowa

Autor:
wydawnictwo: Otwarte
data wydania: 23 września 2013
liczba stron: 224
kategoria: kulinaria, przepisy kulinarne
opis: Weekend z kultowymi komediami? Ugotuj niebieską zupę Bridget Jones.
Spotkanie z kumplami? Podaj legendarne cheeseburgery z „Pulp Fiction”.
Wieczór panieński? Drink cosmopolitan z „Seksu w wielkim mieście” to najlepszy wybór!

Kuchnia filmowa przeniesie Cię w świat potraw z Twoich ulubionych filmów.
Napisała ją Paulina Wnuk na podstawie swojego bloga From movie to the kitchen, który otrzymał nagrodę Blog Roku 2012.

Popkulturowe danie łączące dwa światy: kuchni i filmu.
Smacznego oglądania!
 

MISSja SURVIVAL

Autor:
wydawnictwo: Dolnośląskie
data wydania: 16 września 2013
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa
opis: Wspaniały, błyskotliwy pastisz celebryckiej rzeczywistości, który wywoła u czytelników prawdziwe salwy śmiechu!

Laureatki młodzieżowej odsłony konkursu Miss – przedstawicielki wszystkich stanów Ameryki – lecą samolotem, by wziąć udział w finale. Niestety ich samolot rozbija się na małej wyspie, a dziewczyny mają do dyspozycji jedynie niewielki zapas żywności i ani jednej kredki do oczu! Ale egzotyczna wyspa tylko pozornie okazuje się bezludna…

Seria UWAGA MŁODOŚĆ to cykl książek o nastoletnich problemach i nastoletniej rzeczywistości, która bywa burzliwa, trudna, ale i niezwykle barwna.Morza wszeteczne

Autor:
wydawnictwo: Uroboros/ Grupa Wydawnicza Foksal
data wydania: 25 września 2013
kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
opis: Historie o piratach często zaczynają się w ten sam sposób: kapitan wskutek wyczerpującej walki traci swój statek oraz większość załogi. Zostają tylko ci najwierniejsi. Zaraz, zaraz – czy aby na pewno najwierniejsi, a nie ci mniej zaradni, którzy nie mieli pomysłu, aby zrobić ze sobą coś lepszego? To okazuje się zwykle w toku dalszych przygód.

Kapitan Roland niby znalazł się w podobnej sytuacji, ale jednak nie do końca. Bo czy każda banda piratów, tak jak ta grasująca po Morzach Wszetecznych, rekrutuje się spośród goblinów, półgoblinów, satyrów oraz szamanów, a w dodatku wszystkich tak zaciekłych, bezlitosnych, dzikich i zgoła nie najmądrzejszych? Otóż nie. Takich awanturników jak załoga dość podejrzanego, ale za to wyjątkowo szybko znalezionego nowego statku nazwanego Błędnym Rycerzem nie spotyka się nigdzie indziej niż w okolicach dziwnie wymarłego miasta portowego Necroville.

Trudno co prawda spodziewać się, że rejs pirackim okrętem może być doświadczeniem przewidywalnym, w tym jednak wypadku trzech rzeczy czytelnik może być całkowicie pewien: wartkiej akcji, krwawej jatki i salw śmiechu.

Posępna litość

Autor:

tytuł oryginału: Grave mercy
seria/cykl wydawniczy: Fanstastyczna fabryka
wydawnictwo: Fabryka Słów
data wydania: 20 września 2013
liczba stron: 560
kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
opis:  „Noszę ciemnoczerwone piętno, biegnące od lewego ramienia po prawe biodro, ślad po truciźnie, którą matka dostała od znachorki, by pozbyć się mnie ze swego łona. Według znachorki, fakt, że przeżyłam, to nie żaden cud, a znak, że zostałam poczęta przez samego boga śmierci”

Przewodnik Nocnego Łowcy

Autor:
tytuł oryginału: Shadowhunter's Guide: City of Bones
wydawnictwo: MAG
data wydania: 27 września 2013
kategoria: albumy
opis:  Wyczerpujące kompendium zawiera:
- Kolorowe zdjęcia i charakterystyki postaci takich jak Clary Fray, Jace Wayland i Valentine Morgenstern.
- Szczegłowe informacje na temat innych Nocnych Łowców, Podziemnych i demonów, jak również broni i runów.
- Cytaty z filmu i wiele innych! To niezbędny przewodnik dla nowych i starych fanów po świecie filmu.

Urodzona bogini cz.1

Autor:
tytuł oryginału: Divine by Blood
wydawnictwo: Mira
data wydania: 27 września 2013
kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
opis: Morrigan, córka potężnej kapłanki Rhiannon, budzi się w Sidethcie, podziemnym królestwie na obrzeżach mitycznego Portholonu. Witają ją jako Nosicielkę Światła, obdarzoną niezwykłą mocą wybrankę bogini Epony. Tylko władcy Sidethy nie są jej przychylni. Chciwi i bezwzględni, od dawna lekceważą kapłanki bogini i potajemnie czczą Pryderiego, boga ciemności. Próbują zabić Morrigan, złożyć ją w ofierze złym mocom .Ale Pryderi nie chce odebrać jej życia, pragnie zawładnąć jej duszą. Nie grozi, tylko kusi i uwodzi… Jeżeli Morrigan mu ulegnie, zło zaleje świat Partholonu i świat ludzi…

Urodzona bogini cz.2

Autor:
tytuł oryginału: Divine by Blood
wydawnictwo: Mira
data wydania: 27 września 2013
kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
opis: Morrigan Parker w dniu osiemnastych urodzin poznaje prawdę o swoim pochodzeniu. Nie jest zwykłą dziewczyną z Oklahomy, lecz córką potężnej Rhiannon, kapłanki bogini Epony. To dlatego nie umiała znaleźć wspólnego języka z rówieśnikami. Podczas wycieczki do pobliskich jaskiń Morrigan ścigają tajemnicze szepty. Nazywają ją Nosicielką Światła, przekonują, że posiada boski dar odziedziczony po matce. To dzięki niemu jej dotyk rozświetla kamienie i leczy rany. Oszołomiona Morrigan traci przytomność…2312

Autor:
tytuł oryginału: 2312
wydawnictwo: Fabryka Słów
data wydania: 4 października 2013
liczba stron: 600
opis: Kto decyduje, kiedy należy działać?

Nikt. Chwila nadchodzi.

Gdyby Ludwig van Beethoven był pisarzem, tworzyłby właśnie takie dzieła – prawdziwe uczty dla wyobraźni i intelektu?

Jest rok 2312. Postęp naukowy i technologiczny otworzył niewiarygodne możliwości. Ziemia przestała być jedyną bazą ludzkości, skolonizowano cały układ słoneczny wraz z planetami i księżycami pomiędzy nimi. Jednak w roku 2312 sekwencja zdarzeń zmusza ludzkość do konfrontacji przeszłości z teraźniejszością i przyszłością. Wszystko to w śmiertelnym blasku wschodzącego nad Merkurym Słońca.

Tu zawsze jest przed świtem. Merkury obraca się tak powoli, że można iść po jego skalistej powierzchni wystarczająco szybko, by uniknąć wschodu słońca. I wielu ludzi tak robi. Wielu uczyniło z tego styl życia. Podążają mniej więcej na zachód, wyprzedzając zawsze zbliżający się świt.

Pretty Little Liars. Sekrety

Autor:
tłumaczenie: Mateusz Borowski
tytuł oryginału: Pretty Little Secrets
seria/cykl wydawniczy: Pretty Little Liars tom 0.5
wydawnictwo: Otwarte
data wydania: 4 listopada 2013
liczba stron: 456
opis:
Odkryj tajemnice kłamczuch – niezależnie od tego, który tom serii teraz czytasz!

Specjalny tom najmodniejszej serii roku!
Kochasz „Pretty Little Liars”? Musisz go mieć!

Nikt nie chce mieć wrogów – zwłaszcza takich jak A.
Nadeszły święta. Aria, Emily, Hanna i Spencer mają wiele noworocznych postanowień, lecz A. dopilnuje, żeby dziewczynom nie udało się ich zrealizować.
Cztery przyjaciółki, cztery zakręcone historie i… sekrety, mnóstwo sekretów!
Część z nich wyjdzie na jaw już teraz, część A. zostawi na deser.

Szukając Alaski

Autor:
tłumaczenie: Anna Sak
tytuł oryginału: Looking for Alaska
wydawnictwo: Bukowy Las
data wydania: 9 października 2013
liczba stron: 320
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa
opis:
 Porównywany z przełomowym "Buszującym w zbożu" J.D. Salingera literacki debiut Johna Greena to powieść o myślących i wrażliwych młodych ludziach. Zbuntowanych, szukających intensywnych wrażeń i odpowiedzi na najważniejsze pytania: o miłość, która wywraca świat do góry nogami, o przyjaźń, której doświadcza się na całe życie.
Niezapomniana opowieść o odkrywającym życie Milesie zakochanym w szalonej, zbuntowanej Alasce, dzięki której odnalazł Wielkie Być Może – czyli najintensywniejsze i najprawdziwsze doświadczenie rzeczywistości.


Wilcza księżniczka

Autor:
wydawnictwo: Bukowy Las
data wydania: 11 października 2013
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa
opis:  Osierocona i samotna Sophie marzy o tym, by być kimś wyjątkowym, ale nawet w najśmielszych snach nie wyobraża sobie tego, co ją spotka...

Podczas szkolnej wycieczki do Rosji Sophie wraz z dwiema przyjaciółkami zostaje porzucona w pociągu. Z opresji ratuje dziewczęta olśniewająca księżniczka Anna Wołkońska, która zabiera je do swego Pałacu Zimowego i mami opowieściami o zagubionych brylantach i tragicznej przeszłości. Gdy jednak zapada noc i pod pałac podchodzą wilki, Sophie odkrywa w zrujnowanym, pełnym tajemnic pałacu coś więcej niż świat ze swoich marzeń...

Beta

Autor:
tytuł oryginału: Beta
seria/cykl wydawniczy: Annex tom 1
wydawnictwo: Czarna Owca
data wydania: 23 października 2013
kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
opis: Porywająca i niezapomniana historia o odwadze i miłości w niemoralnym świecie.

Elizję stworzono po to, by służyła mieszkańcom Dominium, rajskiej wyspy, na której mieszkają najbogatsi ludzie na Ziemi. Szesnastolatka jest klonem bez emocji, które mogłyby ją odrywać od bycia opiekunką dzieci gubernatora.

Kiedy jednak spotyka Tahira, wspaniałego, enigmatycznego młodzieńca, pochodzącego z jednej z najbardziej wpływowych rodzin, niespodziewane emocje zaczynają pojawiać się w jej umyśle. Elizja nie rozumie, co się z nią dzieje, nie wie, jak sobie radzić z czymś, czego nigdy się nie spodziewała.

Jeżeli inni dowiedzą się o tym, że Elizja potrafi kochać, czeka ją przerażający los. Ale pożądanie do Tahira jest zbyt silne, by móc je ignorować. Gdy okrutny los ich rozdziela, dziewczyna postanawia uciec, bez względu na koszty!

Gra w kłamstwa

Autor:
tytuł oryginału: The Lying Game
seria/cykl wydawniczy: The Lying Game #1
wydawnictwo: Otwarte
data wydania: 9 października 2013
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa
opis: Najgorsze w byciu martwym jest to, że niczego już nie przeżyjesz.
Nigdy więcej nie pocałujesz chłopaka.
Nigdy więcej żadnych sekretów.
Nigdy więcej plotek z dziewczynami.

Chciałam dostać coś, czego nikt inny jeszcze nie otrzymał – drugie życie.
Dzięki Emmie, mojej zaginionej siostrze bliźniaczce, mam na to szansę.

Poznaj nową książkę Sary Shepard, autorki bestsellerowej serii Pretty Little Liars.
To ekscytująca powieść o sekretach i kłamstwach, która zdobyła rzesze fanów na całym świecie. Na jej podstawie powstał serial telewizyjny The Lying Game.

Niech gra w kłamstwa się zacznie.


Itch. Pasjonujące przygody poszukiwacza pierwiastków

Autor:
tłumaczenie: Patryk Gołębiowski
tytuł oryginału: Itch: The Explosive Adventures of an Element Hunter
seria/cykl wydawniczy: Itch tom 1
wydawnictwo: Zielona Sowa
data wydania: 9 października 2013
liczba stron: 400
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa
opis: Itchingham Lofte, znany jako Itch, to zafascynowany chemią 14-latek. Jego celem jest skompletowanie wszystkich elementów układu okresowego pierwiastków. Pewnego dnia, w swoim pokoju przekształconym w laboratorium, Itch dokonuje niesamowitego odkrycia kolejnego pierwiastka. Początkowo nikt w to nie wierzy. Jednak z czasem pewien nieznajomy zechce pozyskać ten bezcenny element, a Itch znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie…
 

Milion słońc

Autor:
tytuł oryginału: A Million Suns
seria/cykl wydawniczy: W otchłani tom 2
wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
data wydania: 30 października 2013
liczba stron: 376
kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
opis: Po obaleniu dyktatury dotąd kierujących misją na pokładzie "Błogosławionego" znów panuje radość i spokój. Wkrótce Starszy dowiaduje się jednak, że załoga statku skrywała przed nim tajemnicę, która może przesądzić o ich przyszłości. Tymczasem Amy, dusząc się coraz bardziej wśród stalowych ścian, rusza tropem wskazówek pozostawionych dla niej przez tajemniczego Oriona, a nowa fala morderstw niespodziewanie staje się zalążkiem buntu… Rozpoczyna się walka o przetrwanie, w której stawką jest życie wszystkich pasażerów.. Czy kiedykolwiek dotrą do obiecanej im nowej Ziemi?


Obrońca nocy

Autor:
wydawnictwo: Novae Res
data wydania: 21 października 2013
kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
opis: Melisa, James i Nocny Łowca. Historia jak z komiksu o walce ze złem, walce z własnymi słabościami, demonami przeszłości i oczywiście o wielkiej miłości. Ona jedna, ich dwóch, Miasto Aniołów i zagrożenie, któremu niekiedy nie można się oprzeć. Obrońca nocy to sensacyjna opowieść o pyskatej dziennikarce, zarozumiałym potentacie mediowym i Nocnym Łowcy. Dobro walczy ze złem, ludzie ze swoimi pragnieniami, a Melisa Mallory z miłością do dwóch mężczyzn. Agnieszka Lingas-Łoniewska bawi się formą, zapraszając nas do nieco komiksowej opowieści z elementami fantasy, gdzie jednak zło i zagrożenie są realne, a uczucia gorące i buzujące od pożądania.
Ja tam jestem ciekawa wszystkich tytułów, a wy?
Całuję,
Sophie Carmen.

1 komentarz:

  1. Większość z tych pozycji również mam w planach ;-)
    wiktoriansblog.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło jeśli komentujesz mój post! Ciepło zachęcam do wyrażenia swojej własnej opinii :)
Daria