sobota, 20 lipca 2013

Nowości i zapowiedzi na lipiec 2013

A przed wami lipcowa wersja wydania "Nowości i zapowiedzi"!Morza szept

Autor:
seria/cykl wydawniczy: Morza szept tom 1
wydawnictwo: Dreams
data wydania: lipiec 2013 (data przybliżona)
kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
opis: Jako morska istota pewnego dnia przed Elodie pojawia się Gordian. Tajemniczy. Magiczny. Oszałamiający. Odtąd nie może przestać o nim myśleć, o jego turkusowo-zielonym spojrzeniu, jego dłoniach, które dotykają jej z zaciekawieniem. I zaczyna się domyślać, jakie tajemnice rzeczywiście kryje w sobie ocean i jak bardzo jej osobiste przeznaczenie jest związane z mrocznymi legendami Wysp Normandzkich.
Upojna saga miłosna z zapierającym dech w piersi krajobrazem wybrzeża wyspy Guernsey w tle – wstęp do porywającej morskiej trylogii.

Wszechświaty

Autor:
tłumaczenie: Bożena Topolska
tytuł oryginału: Multiversum
seria/cykl wydawniczy: Wszechświaty tom 1
wydawnictwo: Dreams
data wydania: 20 sierpnia 2013 
opis: Według teorii wieloświatów, istnieje nieskończona liczba światów, jak i nieskończone są możliwości naszego w nich istnienia. Przypuszcza się, że te rzeczywistości nie komunikują się wzajemnie.
Alex mieszka w Mediolanie, a Jenny w Melbourne. Cienka nić od zawsze wiąże losy tych dwojga – telepatyczne rozmowy, które odbywają bez uprzedzenia, w stanie nieświadomości. Aż do chwili, gdy zdecydują się na spotkanie i odkrycie prawdy, która całkowicie zmieni ich egzystencję, niszcząc wszelkie pewniki świata, w którym żyją.

Tak szczerze, nie wiem co to robi w lipcowych zapowiedziach... Ale w każdym razie wygrałam tą książkę u wydawnictwa DREAMS, więc myślę że jeszcze w lipcu do mnie przyjdzie ;)

Tajemnice Gwen Frost

Autor:

tytuł oryginału: Dark Frost
seria/cykl wydawniczy: Akademia Mitu tom 3
wydawnictwo: Dreams
data wydania:lipiec  2013 (data przybliżona)
kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
opis: W Akademii Mitu wszyscy znają mnie jako Gwen Frost, Cygankę, która dzięki psychometrii jest w wstanie znaleźć zgubę i która chodzi z Loganem Quinnem, najbardziej atrakcyjnym chłopakiem w szkole. Gorąco pragną mnie zabić żniwiarze chaosu. Żniwiarze to wcielone zło. Zamordowali moją mamę. Dlaczego uwzięli się jeszcze na mnie? Okazuje się, że mama przed śmiercią schowała sztylet z Helheimu, artefakt obdarzony wielką mocą, a oni daliby wszystko, żeby go zdobyć. Wydaje im się, że znam miejsce jego ukrycia – tymczasem to nieprawda i moja magia nie przydaje się do poszukiwań. Wiem jedno: żniwiarze mi nie darują. Czeka mnie walka o życie.

Czytałam 1 część, która mnie zauroczyła, drugą mam w planach, ale i tak czekam na 3 część ;)


Łowca Demonów

Autor:
seria/cykl wydawniczy: Kroniki Ciemności tom 1
wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
data wydania: 22 lipca 2013
kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
opis: Łowca demonów – trudno sobie wyobrazić bardziej ekscytujące zajęcie, prawda? A jednak piętnastoletnia Katy ma wątpliwości, czy chce nim zostać. Mimo że przecież wszystko jej sprzyja – ma dar dający jej przewagę nad innymi czarodziejkami, jest ambitna i uparta, nie boi się podejmować trudnych decyzji. A poza tym wizja przyszłości jasno wskazuje, że nie ma innego wyjścia…. Zostać Łowcą jednak to znaczy tyle, co poświęcić osobiste szczęście dla ratowania świata. Czy dziewczyna jest na to gotowa?

Świat tej powieści jest gęsty jak ciemność w bezgwiezdną noc i intensywny jak zapach krwi w czasie wojny. Fantasy pióra młodej autorki zapewnia zarówno przekraczające znane wymiary czasu i przestrzeni wypadki, soczyste sceny pojedynków, jak i zabawne dialogi.


Ta książka także niedługo do mnie przyjdzie, dzięki uprzejmości autorki ^^52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca

Autor:
tytuł oryginału: 52 REASONS TO HATE MY FATHER
seria/cykl wydawniczy: Fabryka sensacji
wydawnictwo: Fabryka Słów
data wydania: 19 lipca 2013 
opis:  Historia Kopciuszka opowiedziana od tyłu

Zbliża się najszczęśliwszy moment w życiu Lexi. W dniu swoich osiemnastych urodzin ma otrzymać od „kochającego tatusia” czek na 25 milionów dolarów. To jej upragniona swoboda i wolność, która należy się „z urodzenia” każdemu członkowi rodziny.

Tymczasem ojciec odracza środki z funduszu powierniczego o 52 tygodnie. Młoda celebrytka znana dotychczas z pierwszych stron gazet, kanałów informacyjnych oraz imprez dla vipów, musi poznać smak pracy.

Barack Obama i Madonna pierwsze kroki robili w barach szybkiej obsługi. Walt Disney zaczynał jako gazetowy. Rod Stewart był grabarzem
Bardzo chcę to przeczytać, więc proszę o pomoc w konkursie!! Sekret Julii

Autor:
tytuł oryginału: Unravel Me
seria/cykl wydawniczy: Dotyk Julii tom 2
wydawnictwo: Otwarte/Moondirve
data wydania: 17 lipca 2013
kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
opis:  Uciekając przed Komitetem Odnowy, Julia, Adam, Kenji i James, znaleźli schronienie w Punkcie Omega - miejscu dla osób z niesamowitymi i najróżniejszymi talentami. Właśnie tam Julia stara się nauczyć jak zapanować nad swoim darem i dowiedzieć się na czym on polega. Adam za to poddaje się badaniom, które mają wykazać dlaczego może jej dotknąć i do czego jest zdolny. Wydawałoby się, że lepiej być nie mogło, jednak rzeczywistość jest całkiem inna.
Opis z recenzji 


Przeznaczenie. Moc żywiołów

Autor:
seria/cykl wydawniczy: Moc żywiołów tom 1
wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
data wydania: 2 lipca 2013
kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
opis:  „Wiem, że nie powinnam była tego czytać… Głupia byłam. Wiem, że zwój miał spłonąć z moim ciałem w dniu mojej śmierci. Zakłóciłam prawo, ale ja po prostu… musiałam wiedzieć. Tylko to jedno… I przeczytałam dokładnie to, że na tej łące, w nocy spotkam się znów z tym, którego kocham. I to musi być on! Wszyscy pukają się w głowy lub patrzą na mnie z politowaniem… Ale ja nie chcę ich litości! On wróci… Wróci dla mnie… wróci dla nas… Tak mi powiedział zanim odszedł.”

Czy wiecie, że tuż obok nas jest świat pełen magii? To przestrzeń przepełniona miłością i zazdrością. Miejsce, w którym żyje rudowłosa piękność Avilla… Czy uda jej się pokonać wszelkie przeciwności i połączyć z ukochanym? Przeznaczenie. Moc żywiołów to napisana z rozmachem historia miłosna, to niezwykle barwnie wykreowany świat, to książka, która pochłania Czytelnika od samego początku niemal bez reszty. Zatem siadajcie wygodnie i poznajcie rzeczywistość, której nie będziecie chcieli opuszczać…

Pretty Little Liars. Rozpalone

Autor:
tłumaczenie: Mateusz Borowski
tytuł oryginału: Burned
seria/cykl wydawniczy: Pretty Little Liars tom 12
wydawnictwo: Otwarte
data wydania: lipiec 2013 (data przybliżona)
kategoria: literatura młodzieżowa
opis: Emily, Aria, Hanna i Spencer wyruszają w wymarzony rejs. Błogie lenistwo, piękne widoki i półnadzy przystojniacy… Wydaje się, że nic nie może zepsuć tej wyprawy.
Kiedy jednak na statku pojawia się tajemnicza pasażerka na gapę, a nadawca SMS-ów znów zaczyna wysyłać pogróżki, dziewczyny wpadają w popłoch. Karaibski sen zmienia się w walkę o przetrwanie…


Całuję,
Sophie Carmen.

7 komentarzy:

 1. "Sekret Julii" już mam na swojej półce, a z pozostałych książek chętnie przeczytałabym wszystkie :P
  Poza tym każda okładka z wyżej wymienionych jest przepiękna, co tylko wzmacnia moją chęć polowania na te pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele z przedstawionych przez Ciebie pozycji może byc wartych uwagi, ciekawią mnie książki polskich autorów,zapowiadają się naprawdę ciekawie. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszechświaty i Sekret Julii - must have. Chętnie też przeczytałabym Kroniki Ciemności oraz zakupiła Tajemnice Gwen Frost, bo poprzednie dwie części(co prawda jeszcze nie przeczytane) leżą na mojej półce, więc ta też by się przydała. : )

  PS Zapraszam do mnie na bloga, aktualnie odbywa się na nim konkurs. Może miałabyś ochotę wziąć udział?

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej, widzę, że bierzesz aktywnie udział w moim nowym konkursie, piszę, żeby poinformować Cię, że nastąpiła zmiana regulaminu i trzeba zgłosić się pod postem, mam nadzieję, że to dla Ciebie nie problem, a mnie to bardzo ułatwi wyłonienie zwycięzcy. ; )

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszechświaty, Sekret Julii, Morza szept - z wielką chęcią! :) pozostałe też mogą być ciekawe, ale te trzy wymienione muszę przeczytać na pewno. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zainteresowała mnie jedynie książka Michalskiej. Właśnie mam ochotę na tego typu książki. Może będzie okazja do jej przeczytania, kto wie :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło jeśli komentujesz mój post! Ciepło zachęcam do wyrażenia swojej własnej opinii :)
Daria